Zagłada Żydów w Zamościu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

z recenzji prof. J. Tomaszewskiego: Autor zgromadził obszerny materiał faktograficzny z publikowanych i niepublikowanych źródeł polskich i zagranicznych oraz literatury i przedstawił go w logicznej i usystematyzowanej postaci. Losy żydów zamojskich były wprawdzie przedmiotem zaintersowania historyków, lecz albo na marginesie innych zagadnień, albo jako analiza wybranych fragmentów. Jest to więc pierwsze systematyczne przedstawienie tragedii żydowskiej lat drugiej wojny światowej w skali zamościa.

Ania | 2016-11-05
| 2011-02-26