Underwriting

Wydawnictwo: Difin
8372511985
biznes, finanse

Dlaczego undrewriting to jedna z najbardziej dochodowych usług bankowości inwestycyjnej? Praca odpowiada na podstawowe pytanie przedstawiając ogólne warunki takich zjawisk, jak: procedura gwarancyjna w Polsce, aktywność gwarantów na tle trendu giełdowego, segmentacja i przyszłość rynku gwarancji, banki jako gwaranci emisji akcji. W ciągu dziesięciu lat rozwoju rynku kapitałowego w Polsce underwriting przeszedł długą drogę ewolucji. Dziś w coraz większym stopniu opiera się na rozwiązaniach wykorzystywanych na rynkach rozwiniętych w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Celem tej publikacji jest uporządkowanie wiedzy o underwritingu na świecie oraz zaprezentowanie ewolucji rynku polskiego, jak również praktycznych aspektów gwarantowania emisji akcji w Polsce. Jest to wiedza niezbędna przedsiębiorcom, którzy chcą efektywnie finansować swoją działalność, podmiotom inwestującym na rynku ofert publicznych oraz przede wszystkim instytucjom finansowym zamierzającym zaoferować swoim klientom narzędzia efektywnego finansowania ich działalności.