Zgoda na zabijanie

Cykl: Mitch Rapp (tom 8)
Wydawnictwo: Rebis
Consent to Kill
thriller polityczny, Flynn

Przez lata Mitch Rapp walczył dla Ameryki, zdobywając przyjaciół, ale też śmiertelnych wrogów. Ci ostatni uznali właśnie, że powinien już odejść. Na zawsze. Saudyjski miliarder, ojciec zabitego terrorysty, wyznacza 20 milionów dolarów nagrody za głowę Mitcha Rappa... i nagle Amerykanin już nigdzie nie może się czuć bezpiecznie. Jego przeciwnikami są były agent wschodnioniemieckiej Stasi oraz małżeństwo najwyższej klasy kontraktowych zabójców. Jakby tych drobnych kłopotów było mało, Rapp toczy spory z nowym dyrektorem wywiadu narodowego i przechodzi operację kolana, a żona, korespondentka NBC w Białym Domu, oznajmia mu, że jest w ciąży...

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/zgoda-na-zabijanie/

źródło okładki: http://www.film.gildia.pl/_n_/literatura/tworcy/vi...»

romeo | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Amerykański produkcyjniak. Superagent Mitch Rapp, wypróbowany w walce z islamskimi terrorystami sam staje się dla nich celem. Lecz takiego zawodowca nie jest łatwo usunąć.

Prosty, wręcz prostacki język i bezbarwny styl nie czynią tej powieści literackim smakołykiem, ale napięta akcja toczy się w zabójczym tempie i pozwala szybko przejść przez dość obszerny tom. Tylko dzięki temu daję aż 5 gwiazdek. Lektura na czasie.

alicjuszka | 2014-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2014

Trudno jest mi jednoznacznie wystawić ocenę, ale biorąc pod uwagę całokształt myślę, że zasługuje na ocenę "dobra".

Mitch Rapp, to jeden z tych osób, które nie dążą do popularności, bo ona mogłaby im tylko przeszkodzić i zakończyć ich "karierę". Słowo kariera ujęłam w cudzysłów, bo zabijanie trudno jest nazwać karierą, a nic innego w tym momencie nie przychodzi mi o głowy. Nie można też jednoznacznie stwierdzić, że to, co robi Mitch jest złem. Złem jest, ale często koniecznym, by chronić innych, by chronić narody. Tak jest to przedstawione w książce, a w życiu? To już niech każdy sam osądzi.
Warto tez zadać sobie pytanie po przeczytaniu książki, jak my byśmy postąpili, gdybyśmy znaleźli się w sytuacji Mitcha? Myślę, że nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie.

Wracając do książki. Nie jest to książka, przez którą zarwałam całą noc, ale jest to książka, po którą chętnie sięgałam (najczęściej przed snem, jak zawsze) i byłam ciekawa, co dalej się wydarzy.

Książka jest napisana...

Sebastian Woźniak | 2015-04-08
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Thriller z wartką akcją typu "killing" baaardzo zbliżony do Jacka Reacher'a. Minusem tego typu powieści są dość płytkie opisy psychologiczne postaci ale za to dzieje się dużo. Fanom Reacher'a polecam.

Nina | 2017-02-01
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Mszcząc się za śmierć syna, który przygotowywał atak nuklearny na Amerykę. bogaty i wpływowy Saud wydał zlecenie na zabicie Mitcha Rappa, superagenta CIA. Opis mechanizmu przygotowania zamachu na Rappa i później wymierzania sprawiedliwości wszystkim, którzy w tę intrygę byli zaangażowani stanowi treść powieści. Przyznaję, że do tak zarysowanej fabuły podchodziłam przez pierwsze strony książki ze zniecierpliwieniem, żeby nie powiedzieć dosadniej. Zamiast opisywać dokonania agenta, autor czyni z niego kolejny raz zwierzynę łowną, w czym zresztą specjalizują się także inni twórcy powieściowych superszpiegów, moim zdaniem, tak naprawdę ośmieszając cały gatunek współczesnych szpiegowskich sensacji. Okazało się jednak, że w Zgodzie na zabijanie udało się Flynnowi powiedzieć kilka ciekawych rzeczy np. o stosunkach amerykańsko-saudyjskich oraz że sylwetki drugo- i trzecioplanowych bohaterów nieco odbiegają od łatwych czarno-białych schematów.

Zgoda na zabijanie jest ósmą pozycją w cyklu z...

PanicDemonic | 2011-07-06
Na półkach: 2011, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 06 lipca 2011

Dlaczego Vince Flynn jest tak mało popularny w Polsce? Nie potrafię udzielić na to odpowiedzi. A jestem tego bardzo ciekawa.

"Zgoda na zabijanie" to pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam. Stron ponad 400, ale czcionka mała, dlatego trochę mi się zeszło zanim ją ostatecznie zamknęłam. Jednak kiedy nastąpił ten moment... Płakałam jak bóbr. Epilog był dla mnie męką. Chyba nigdy żaden autor nie trzymał mnie w napięciu tak mocno. Nie miałam pojęcia co się wydarzy, każda opcja była możliwa. Czułam ucisk w gardle i napływające łzy do oczu. Vince Flynn robi coś nieprawdopodobnego - zmusił mnie do płaczu przy lekturze POWIEŚCI KRYMINALNEJ. Przy kryminałach się nie płacze. Kryminały podkręcają instynkt, zmysły, nieprawdopodobnie działają na wyobraźnię... Ale przede wszystkim sprawiają, że człowiek staje się twardszy, odporniejszy, chłodniejszy. Tutaj stało się zupełnie inaczej. Tutaj odkryłam, iż gdzieś głęboko we mnie tkwi instynkt macierzyński. Ale zbyt dużo nie zdradzam,...

Kasia Mietelska | 2015-03-21
Przeczytana: 2015 rok

Książka w 100% nieprzewidywalna i wciągająca. Akcja, której w innych książkach można się spodziewać dopiero pod koniec, w tej powieści zaczyna się od razu. Bohaterowie zostali zdecydowanie ukazani w najlepszy z możliwych sposobów: autor opisuje ich myśli, opinie, a jednak powieść czyta się jednym tchem. Najbardziej zaskakujące jest to, że w momencie, gdy w książce autor pisze z punktu widzenia innej osoby, to styl pisania także się zmienia. To najlepiej oddaje charakter bohaterów i klimat powieści. W dodatku jest to pierwsza powieść, jaką czytałam z gatunku sensacja/kryminał przy której w niektórych momentach chce się płakać :)

Lady_Carolyn | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Jedna z niewielu powieści sensacyjnych, która od samego początku chwyciła mnie za serce. Antyterroryści, płatni zabójcy, gierki polityczne, służby specjalne, potyczki religijne oraz wątki romansu nieszczególnie leżą w moich upodobaniach książkowych. Jednak te wszystkie elementy połączone w całość w powieści V. Flynn'a urzekły mnie już na wstępie. Dobrze rozegrana fabuła, dobór postaci oraz ich charakterystyka, opisy miejsc oraz skrupulatność przyczyniły się do stworzenia spójnej historii, która z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej. Mnie pochłonęła do tego stopnia, że potrafiłam spędzić kilka bezsennych nocy nad rozważaniami dotyczącymi toku myślenia Mitch'a Rapp'a, a co za tym idzie podniesienia i tak ciężkich już powiek, aby przeczytać kolejnych kilka rozdziałów i zaspokoić swoją ciekawość.
Autor w interesujący i nietypowy sposób wplata życie osobiste bohaterów w dynamiczną fabułę powieści tak, że w pewnym momencie ze zniecierpliwieniem czeka się na dalszy rozwój ich...

Kamil17 | 2016-12-01
Przeczytana: 21 listopada 2016

Strasznie mnie irytują opinie typu: "Książka jest przewidywalna". A jaka ma być skoro na samym wstępie autor podkreślił, iż główny bohater jest na czarnej liście wszystkich złych ludzi a sam bohater zabije każdego kto mu wejdzie w drogę lub zamiesza mu w prywatnym życiu. Więc chyba logicznym było, że to będzie jedna wielka zabijanka. Mnie książka przypadła do gustu, końcówka troszkę smutna ale nie obstawiałem takiego zakończenia, no może w połowie nie. Czytało się szybko, choć momentami była delikatnie nudna przez wstawki od strony politycznej. Niemniej jednak książka super!!! A jak się kończy? Przeczytajcie to się dowiecie:)

mariszach | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Dobra powieść sensacyjna."Zgoda na zabijanie" to historia agenta CIA, który wpada w prawdziwe tarapaty: nie dość, że jego żona jest w ciąży, a nowy dyrektor to irytujący typ, to jeszcze saudyjski miliarder zatrudnia płatnych zabójców, którzy mają go zlikwidować.Polecam

follow-me-09 | 2014-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Może trochę proamerykańska i w pewnych momentach nie zbyt spójna(Mitch najpierw ma 180, potem 190 cm wzrostu), ale w gruncie rzeczy to znakomita książka i każdemu bym ją polecił.