Ryś

Wydawnictwo: Amber
978-83-241-2913-3
Tym, Ochódzki, Polska

Na 3 tygodnie przed premierą filmu dowiemy się, jak Ryszard został posłem, a potem wspólnym kandydatem wszystkich partii na prezydenta RP. Ryszard Ochódzki, wszechwieczny? Można powiedzieć ? Prezes klubu sportowego "Tęcza" znalazł się wraz z całą Polską w zupełnie innych okolicznościach. A że nie były to okoliczności łagodzące, więc trzeba było ostro się do nich przyzwyczajać, a nawet poczuć dobrze. Ochódzki umie poczuć się dobrze, nie ma moralnych norm, więc nie ma też żadnych oporów. Gdy w jego bardzo dobrym samopoczuciu doznaje ostrego dyskomfortu, potrafi sobie z tym poradzić. Szczególnie że ma sekretarkę? Marię Wafel, która wyznaje podobne zasady, co i on, i umie je praktycznie zastosować. O co chodzi? Jak zwykle chodzi o pieniądze. Film w kinach 9 lutego 2007.

źródło okładki: www.empik.com

nieumiemsiezalogowac | 2011-12-18

jest to jeden z tych rzadkich przypadków gdzie książka jest gorsza od filmu.

Pawc | 2012-02-18

nie dorównuje "rozmowom przy wycinaniu lasu"

Nikepol | 2016-10-14
Daguchna | 2016-09-13