Pies czyli kot

Polityka
Stanisław Tym felietony satyra Polityka
satyra
Stanisław Tym felietony satyra Polityka

Niektóre felietony lepsze, niektóre gorsze ale ogólnie kawał historii. Czyta się przyjemnie.

Stanisława Tyma nie trzeba nikomu przybliżać ani nawet przedstawiać. "Pies Czyli Kot" to zbiór felietonów od komuny począwszy na czasach współczesnych skończywszy. Błyskotliwe, spostrzegawcze, idealnie oddające stan faktyczny. Przez większość książki (i czasów swojej twórczości) Tym musiał się mierzyć z Cenzurą, instytucją nieubłaganą i nieprzejednaną. Jednak walkę wygrał...

• 2014
  • Przeczytane 2015