Templariusze i asasyni

Tłumaczenie: Jerzy Prokopiuk
Wydawnictwo: Bellona
The Templars and the Assassins: the Militia of Heaven

Książka znanego amerykańskiego historyka ezoteryki jest popularnonaukowym studium poświęconym zakonom templariuszy i asasynów. Wprawdzie templariusze byli zakonem chrześcijańskim, asasyni zaś muzułmańskim, ale łączyła je więź historyczna krucjaty średniowieczne.

Renax | 2019-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Lubię przed sięgnięciem do książki poczytać opinie na LubimyCzytać. Tym razem wdziałam, że książka ma mało gwiazdek. Wzięłam się do czytania, dodam, że jestem tuż po znakomitej książce 'Bizancjum' i srogo się rozczarowałam..... Autor wziął się za ciekawy temat, ale kompletnie sobie z tym nie poradził. dopiero na 133 stronie skończyły się wstępy i zaczęło się meritum sprawy. Ba, ale jakie to meritum, jak nie..... Autor w rozdziale o asasynach opisał całą historię islamu. nie zdzierżyłam. Interesuje mnie ten temat, ale poszukam innego źródła, bo to jest za dokładne, pozbawione selekcji materiału i po 'Bizancjum' Herrin widać, że napisane bez talentu do takich publikacji popularyzarorskich jak ta.