Zarys botaniki farmaceutycznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320041675
botanika, farmacja, rośliny, zioła
Athoualia

Podręcznik jest zgodny z programami nauczania botaniki farmaceutycznej, przedmiotu obowiązującego na I roku studiów na wydziałach farmacji uczelni medycznych. Mogą z niego korzystać także słuchacze studiów licencjackich. Książka zawiera wiadomości z botaniki ogólnej i farmaceutycznej dotyczące cytologii, histologii oraz organografii, a także systematykę roślin z uwzględnieniem nowoczesnego...

Książka zawiera wiadomości z botaniki ogólnej i farmaceutycznej dotyczące cytologii, histologii oraz organografii, a także systematykę roślin z uwzględnieniem nowoczesnego układu taksonomicznego i ponad 300 ilustracji.

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwopzwl.pl