Zawiercie, ulice, historia
literatura faktu
Ilona Kurczyk

Książka prezentuje przeszłość poszczególnych ulic i mozaikę ich najbliższego otoczenia. Informuje o zakładach pracy, domach mieszkalnych, budynkach instytucji państwowej, szkołach, obiektach użyteczności publicznej, kościołach, cmentarzach, organizacjach społecznych i politycznych. Czytelnik ma możność poznania warunków życia mieszkańców, zwłaszcza na przełomie wieków i w okresie pierwszej wojny światowej. Praca przybliża wielu znanych i zasłużonych dla Zawiercia, ale zapomnianych ludzi.

źródło opisu: Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie