Myśliwce aliantów 1939-1945

Seria: Formacje Alianckie
Wydawnictwo: Bellona
historia
Adm_Lütjens

Myśliwiec jest generalnie bronią defensywą, którego możliwości mogą zostać jednak wykorzystane także ofensywnie i dlatego myśliwce z okresu II wojny światowej stały się czynnikiem rozstrzygającym wojny powietrznej, także wspomagając lub osłaniając inne samoloty bojowe podczas ich zadań bojowych, na przykład poprzez bombardowanie celów przemysłowych czy wspomaganie wojsk lądowych. Samoloty poukładano według krajów i w kolejności chronologicznej. Książka przedstawia opis organizacji jednostek, godła samolotów i oznakowanie dywizjonów państw koalicji antyhitlerowskiej. Praca zawiera ponad 200 sylwetek samolotów z pełnym opisem każdego podstawowego typu używanego przez aliantów na Europejskim Teatrze Działań Wojennych w czasie II wojny światowej.
Publikacja, przeznaczona dla entuzjastów wojskowości lat 1939-1945, wyczerpująco prezentuje alianckie jednostki myśliwskie II wojny światowej.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa