Bombowce Aliantów 1939-1945

Tłumaczenie: Piotr Cieśla
Wydawnictwo: Bellona
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Allied Bombers 1939-45

Doskonały, bogato ilustrowany przewodnik, opisujący alianckie bombowce używane w Europie na frontach II wojny światowej. Przedstawiono w nim wszystkie główne typy samolotów, używane przez siły lotnicze aliantów w latach 1939-1945. Podano wiele ciekawych szczegółów, przedstawiono oznakowania jednostek, schematy organizacyjne, liczbę użytych w poszczególnych kampaniach lotniczych bombowców oraz zamieszczono dane techniczne maszyn. Czytelnik znajdzie w tej książce ponad 200 barwnych sylwetek bombowców oraz wiele archiwalnych zdjęć.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Axsiu | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Bardzo dobra książka o alianckich bombowcach z II Wojny Światowej. Jest świetnie wydana (w tego typu książkach jest to bardzo ważne) - dobre rysunki i fotografie, opisy poszczególnych maszyn i wydarzenia, w których brały udział, no i świetna, twarda okładka. Jest też dobry podział na państwa dzięki czemu wszystko to jest uporządkowane. Trzeba pamiętać, że jest to mimo wszystko książka dla pasjonatów historii. Innych na pewną znużą opisy np. poszczególnych wersji maszyn i czym się one różniły, ile zostało wyprodukowanych itd.
Jednak w swojej klasie książka jest świetna.

Bogusław | 2016-03-16
John Kolańczyk | 2015-04-20