Dzieje duszy kieszonka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
WKB

"Teresa od Dzieciątka Jezus to najmłodsza pośród Doktorów Kościoła, ale jej żarliwe życie duchowe jest świadectwem tak wielkiej dojrzałości, a intuicje wiary zawarte w jej pismach są tak rozległe i głębokie, że pozwalają jej zająć miejsce pośród wielkich mistrzów duchowości." Jan Paweł II Na Dzieje duszy składają się Rękopisy A, czyli wspomnienia św. Teresy obejmujące czas od wczesnego...

Jan Paweł II

Na Dzieje duszy składają się Rękopisy A, czyli wspomnienia św. Teresy obejmujące czas od wczesnego dzieciństwa do wstąpienia do Karmelu i złożenia pierwszej profesji (1895-1896), Rękopis B stanowiący podsumowanie rekolekcji, napisany w formie listu do Jezusa (8 IX 1896) i poprzedzony listem do s. Marii od Najświętszego Serca; Rękopis C z ostatnich miesięcy życia, który jest zapisem rozważań i obserwacji z życia w Karmelu.

MariaLiza | 2017-07-28
Przeczytana: wrzesień 2016

Książkę dostałam w prezencie. Przeczytałam szybko. Skłoniła mnie do refleksji na temat tego, czym jest świętość, do której jak wierzę zgodnie z religią chrześcijańską, każdy człowiek jest powołany. Życie św. Teresy było nadzwyczajnie proste i zwyczajne. Nie znajdziemy w jej biografii spektakularnych wydarzeń. Dla mnie to tylko potwierdzenie tego, że świętość to zwyczajność i prostota, którą można realizować w codzienności. To ciągłe trwanie w głębokiej relacji z Bogiem.

Rea | 2017-08-16
Pauleeen95 | 2017-06-19