Szczęśliwe dziecko czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych

Okładka książki Szczęśliwe dziecko czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych Irena A. Stanisławska
Irena A. Stanisławska Wydawnictwo: Zielona Sowa poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Zielona Sowa
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Przedszkolak. Wielki mały człowiek. Rozwój, wychowanie, zabawa Aleksandra Piotrowska, Irena A. Stanisławska
Przedszkolak. ... Aleksandra Piotrows...
Okładka książki Toksyczna matka Robert Rutkowski, Irena A. Stanisławska
Toksyczna matka Robert Rutkowski, I...
Okładka książki Jak tu nie zwariować. Na herbatce u psychiatry Edward Krzemiński, Irena A. Stanisławska
Jak tu nie zwa... Edward Krzemiński,&...

Okładka książki Bobas lubi wybór. Twoje dziecko pokocha dobre jedzenie Tracey Murkett, Gill Rapley
Bobas lubi wyb... Tracey Murkett, Gil...
Okładka książki Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały Julie Adair King, Joanna Faber
Jak mówić, żeb... Julie Adair King, J...
Okładka książki Przestrzeń dla rodziny Jesper Juul, Monica Øien
Przestrzeń dla... Jesper Juul, Monica...
Okładka książki Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka: wspólne gry i twórcze zabawy, dzięki którym rozwiniesz jego zdolności Krzysztof Minge, Natalia Minge
Jak kreatywnie... Krzysztof Minge, Na...

Dziwna książka. Wahałem się jak ocenę wystawić.
Z jednej strony ciekawe spostrzeżenia i uwagi.
Z drugiej chyba trochę za dużo krytykanctwa (dostaje się mężczyznom jak i kobietom),używane są zwroty, które mnie raziły ("rodzice mają psi obowiązek") i raz doznałem szoku, gdy autorka przyznała się, że jedną z form kary dla jej dzieci był brak przytulania.
Z każdej książki można coś dla siebie wyciągnąć także można przeczytać.

Dziwna książka. Wahałem się jak ocenę wystawić.
Z jednej strony ciekawe spostrzeżenia i uwagi.
Z każdej książki...

świetna książka, uzmysławiająca wiele błędów rodzicielskich. Zachecająca do zmian. Żałuję tylko, że nie natrafiłam na nią wcześniej. Polecam.

Mądra książka. Autorki w formie rozmów przekazują informacje na temat podstawowych kwestii dotyczących wychowania m.in. jedzenia, karności, korzystania ze smoczka, nocnika. Książka napisana jest prostym językiem. Mam wrażenie jakby panie psycholog, autorki opowiadały to wszystko przy kawie. Dodatkowo nie jest to typowy poradnik i nie ma w nim wielu odkrywczych rzeczy. Jednak warto przeczytać, a przede wszystkim wracać w konkretnych momentach życia dziecka.

Bardzo mądra książka. Nie jest to zdecydowanie poradnik, w którym znajdziemy instrukcję obsługi dziecka. Autorka oferuje nam za to zestawienie rozmów, dotyczących najważniejszych zagadnień w rozwoju i wychowaniu małego dziecka: kwestia smoczka, nocnika, nauki jedzenia, dzielenia się zabawkami, nadopiekuńczości rodziców, stosowania nagród i kar, relacji z dziadkami czy z rodzicami po rozwodzie. Wszystko to podane prostym językiem z lekkim zabarwieniem humorystycznym, bez narzucania czegokolwiek. Jako psycholog autorka stoi zdecydowanie po stronie dziecka i nie boi się w dosadny miejscami sposób odsłaniać błędy i nierozważne zachowania niejednego początkującego rodzica. Podchodzi do wszystkiego zdroworozsądkowo i chyba takiego właśnie podejścia stara się nauczyć i jednocześnie przekonać, że jest ono najlepsze w tej trudnej sztuce wychowania.

Książka warta przeczytania nie tylko dla rodziców, którzy znajdują się na początku tej trudnej drogi, jaką jest wychowanie młodego człowieka. Zdecydowanie polecam!

Swietny poradnik dla rodziców. Prztstepna forma, wywiad z psycholozka, duzo konkretnych dzialan i rad, jak postepowac z dzieckiem. Przyda sie na pewno mlodym rodzicom, dopiero stawiajacym pierwsze kroki w rodzicielstwie.

Świetna! Zdecydowanie godna polecenia u progu macierzyństwa, ale też kiedy dziecko jest już na świecie ;) Wiele porad i wskazówek dotyczących mądrego rodzicielstwa i wychowania dziecka.
Wydaje mi się, że dla współczesnych rodziców nie będzie nie wiadomo jak odkrywcza - a przynajmniej mam taką nadzieję! Ale mimo wszystko warto przeczytać, ułożyć sobie w głowie niektóre kwestie i... za jakiś czas sięgnąć ponownie ;)
Na pewno wrócę do niej w odpowiednich momentach rozwojowych mojego dziecka, choć mam nadzieję, że już teraz wyniosłam z niej odpowiednio dużo - jak na początek!
Oczywiście książka nie jest opasłym tomiszczem, porusza tylko niektóre tematy z bardzo wielu dotyczących wychowania. Mimo wszystko jednak nadaje pewien kierunek zachowaniom rodzicielskim i można na jej podstawie wysnuć wnioski dotyczące kwestii tutaj nie poruszonych. A jednocześnie nie jest sztywną instrukcją - i bardzo mocno jest to podkreślone - do postępowania z dzieckiem. Wiele rzeczy musimy wypracować sami i dostosować do swojego dziecka.

Bardzo, bardzo polecam!

Mało odkrywcze, ale ciekawie napisane i przydatne

Mało odkrywcze, ale ciekawie napisane i przydatne

Szukałam książki która pozwoliłaby mi ,,zdrowo"podejść do kwestii wychowania dzieci. Nie zachwyciła mnie niczym. Tematy i ich rozwiązania dość proste i prozaiczne.

Bez mędrkowania, z dystansem, mądrze i rozsądnie o rodzinie, macierzyństwie i dzieciach. Jedna z lepszych książek o tej tematyce ;)!

Jeden z lepszych poradników dla rodziców jakie dane mi było przeczytać.
Rozdziały są tematyczne w formie pytań i odpowiedzi, takich naturalnych, bez wyolbrzymień i udziwnień. Dzięki niemu można nabrać zdrowego podejścia do wychowania dzieci, znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania.
Tematyka dotyczy odżywiania, bez konieczności wmuszania w dziecko jedzenia.
Nocnikowania, kiedy jest ten najlepszy moment.
Nadopiekuńczości czy ona jest potrzebna, braku porównywania z innymi dziećmi ( sedno tkwi w tym, że każde dziecko jest inne, cechuje je inny temperament i inne zachowania - a rodzic nie potrafi tego dostrzec i wychodzi z założenia, że dziecko koleżanki potrafi już siedzieć to moje też już powinno).
Temat dotyczący smoczka i tego czy jest on w życiu potrzebny.
Czy życie "jak w zegarku" przynosi więcej korzyści czy szkód.
O dziadkach i rozwodzie rodziców. Szeroki wachlarz tematyczny, który daje nam obraz tego jak zdrowo wychować dziecko. Zapewne na swojej drodze macierzyństwa z przyjemnością sięgnę ponownie po tą pozycję.

Jeden z lepszych poradników dla rodziców jakie dane mi było przeczytać.
Tematyka dotyczy odżywiania, bez konieczności wmuszania w dziecko...

• Dziecko