1000 roślin ogrodowych od A do Z

Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Wydawnictwo: Parragon
hobby
MrGwyn

Pięknie ilustrowana encyklopedia roślin ogrodowych i kwiatów umożliwia łatwe odnalezienie zarówno ogólnych, jak i szczegółowych informacji o roślinach, które masz już w ogródku lub chcesz dopiero zasadzić. Duży format i przejrzysta szata graficzna pozwalają na szybkie przejście do poszukiwanego drzewa, krzewu lub kwiatu. Co więcej, obok nazw botanicznych roślin pojawiają się ich określenia potoczne, zaś odpowiedni indeks poprowadzi nas prosto do tej właściwej. Gatunki o zbliżonych cechach są uporządkowane alfabetycznie pod tą samą nazwą, a każde hasło zawiera ogólne wprowadzenie, w którym podano główne własności roślin wewnątrz danej grupy. Opisy szczegółowe zawierają natomiast informacje o rodzaju rośliny, okresie kwitnienia, warunkach rozkładu, wyglądzie, rozmiarze. Dzięki tej encyklopedii twój ogród zachwyci i wprawi w zazdrość wszystkich sąsiadów!

źródło opisu: Parragon Books, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!