Fizyka współczesna

Tłumaczenie: Bronisław Średniawa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Modern Physics
Paulina

Celem tej książki jest przedstawienie rozwoju fizyki nowoczesnej od ostatnich lat ubiegłego stulecia do dnia dzisiejszego. Materiał został podzielony na trzy działy, które powstawały i rozwijały się kolejno w miarę rozwoju fizyki nowoczesnej. Główne części książki omawiają: 1. Własność elektronu i szczególna teorię względności. 2. Widma atomowe i drobinowe, budowę oraz własności atomów i...

Główne części książki omawiają:
1. Własność elektronu i szczególna teorię względności.
2. Widma atomowe i drobinowe, budowę oraz własności atomów i drobin.
3. Fizykę jądrową i promieniowanie kosmiczne.

źródło opisu: przedmowa

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!