Polityka pieniężna w gospodarce otwartej

biznes, finanse

Podręcznik stanowi kontynuację poprzedniej książki prof. A. Kaźmierczaka Polityka pieniężna w gospodarce rynkowej. został uaktualniony i rozszerzony o elementy finansów międzynarodowych, gdyż polityka pieniężna w okresie globalizacji rynków finansowych jest coraz bardziej powiązana z międzynarodowymi przepływami finansowymi.

Krzysztof1993 | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Była to moja pierwsza styczność z akademicką monografią dotyczącą polityki pieniężnej. Podchodziłem trochę z obawami, ponieważ z wykształcenia nie jestem ekonomistą, z drugiej jednak strony interesuje się już dłuższy czas nauką o efektywnym gospodarowaniu. I co mogę przyznać po lekturze? Jestem zdziwiony. Oczywiście nie tym, że książka została wydana czy napisana w sposób niechlujny bądź niemerytoryczny, jest wręcz odwrotnie. Jestem zdziwiony tym, że 90% wiedzy przekazanej przez prof. Kaźmierczaka przyswoiłem już dawno z innych pozycji lub własnej dedukcji. Szkoda tylko, iż pominięto austriacką teorię pieniądza, skupiając się jedynie na keynesistowskiej i monetarystycznej. Uważam mimo to, że lektura godna przestudiowania. Będę zapewne do niej wracał.

301 | 2016-10-03
Przeczytana: 04 maja 2013

przeczytałem z ciekawości aniżeli z musu i nie żałuje, dobra pozycja

szymonE46 | 2017-01-24
Przeczytana: 2008 rok