rozwiń zwiń

Dwunasty Imam

Okładka książki Dwunasty Imam
Joel C. Rosenberg Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowe Media kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
The Twelfth Imam
Wydawnictwo Nowe Media
2015-11-16
2015-11-16
9788377520338
Maciej Urczyński
zamach agent CIA terroryzm islam

Książka zaczyna się bardzo ciekawie i faktycznie trudno się od niej oderwać. Niestety w połowie pojawiają się schody - w niektórych książkach użycie elementów mistycyzmu jest zabiegiem wzbogacającym akcję. W "Dwunastym imamie" autor nieco przeholował, przez co pozycja ta wydała mi się totalnie naiwna i niedorzeczna. Zupełnie nie przekonał mnie Jezus, który zaczął objawiać się zagorzałym Muzłumanom, którzy natychmiast wyrzekli się swojej religii. Kryminał, który powinien trzymać w napięciu, w wielu momentach mnie rozśmieszał. Szkoda, bo "przedobrzone" elementy mistyczno-fantastyczne zepsuły naprawdę dobrze zapowiadającą się fabułę. 6 punktów za ciekawy temat i kilka faktów historycznych.

Nie można się oderwać, przeczytałam trzy tomy jednym tchem

Nie można się oderwać, przeczytałam trzy tomy jednym tchem

Świetna powieść, zupełnie nieoczywista. Wciąga do swojego świata już od pierwszych stron. Zaskakuje pojawiającymi się wątkami a w głowie pojawiają się pytania, jedno za drugim wraz z emocjami nie pozwalającymi oderwać się od jej kart.

Stawkę podbija również zakończenie - pojawia się w najmniej odpowiednim dla czytelnika momencie ;p

Z niecierpliwością czekam na drugą część!

Z niecierpliwością czekam na drugą część!

Jestem fanem kina, lubię odpocząć i przeżyć katharsis przy dobrym filmie. Uwielbiam wejść w rzeczywistość inną niż moja i na chwilę oderwać się od codzienności. Nie spodziewałem się jednak, że książki mogą wywoływać ten sam efekt co filmy :-) Może dla wielu z Was to co teraz piszę jest niezrozumiałe, ale do tego doszedłem dopiero po książkę "Dwunasty Imam". Wciągnęła mnie ona jak nie wiem co i nie mogę doczekać się chwili kiedy będę miał czas, aby znów zacząć ją czytać. PO raz pierwszy cieszę się, że książka ma ponad 400 stron i że to dopiero pierwsza z trzech części:-) POLECAM!

Nie odłożysz, póki nie przeczytasz do końca ;). Tak, to jest niebezpieczne. Akcja wciąga od pierwszego rozdziału. No i takie aktualne. Punktem wyjścia jest tu prawdziwa historia znana jako Operacja Argo. W ostatnim czasie sporo o niej było w świecie, ponieważ odtajniono akta sprzed lat związane z uwolnieniem pracowników ambasady amerykańskiej w Iranie. Ale główny wątek toczy się współcześnie. O nim nie wspomnę... poza tym, że strzelają, uciekają, ścigają i chcą ratować świat. Romans też jest. I metafizyka. Jest wszystko, co sprawia, że się dobrze czyta.

Joel C. Rosenberg Dwunasty Imam Zobacz więcej