Prosto w ciemności

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Straight into darkness
kryminał

Monachium, rok 1929. W mieście terroryzowanym przez faszystowskie bojówki pojawia się tajemniczy morderca. Lustmord - rozkosz zabijania, to przerażające pojęcie zdaje się pasować do brutalnego zabójstwa młodej kobiety z wyższych sfer, której ciało zostaje porzucone w Englischer Garten. Inspektor Axel Berg z wydziału zabójstw jest zbulwersowany samą zbrodnią, jak również poruszony artystyczną...

w Englischer Garten. Inspektor Axel Berg z wydziału zabójstw jest zbulwersowany samą zbrodnią, jak również poruszony artystyczną aranżacją stroju i włosów ofiary. Zwierzchnicy Berga, wśród których znajdują się liczni zwolennicy narodowego socjalizmu, domagają się szybkiego aresztowania sprawcy: włóczęga, mason, Żyd, nada się każdy, kogo można zdemonizować. Po znalezieniu kolejnych zwłok w mieście wybucha panika, podsycana przez siejącego nienawiść Adolfa Hitlera i jego młodych bojówkarzy w brunatnych koszulach. Berg nie może nikomu zaufać, kiedy wytrwale tropi seryjnego zabójcę, uchylając się przed bezimiennymi wrogami i zakulisowymi intrygami, pragnąc postawić zbrodniarza przed wymiarem sprawiedliwości, zanim kraj - i życie Berga - osunie się prosto w ciemności...

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2007

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/prosto-w-ciemnosci.html

Olinka | 2012-07-30
Przeczytana: 2008 rok

Ksiązkę polecił mi mój mąż, absolutny entuzjasta wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z II wojną światową. Przyznam, że literatura dotycząca tamtego okresu zupełnie mi nie leży, ale skoro nalegał ...:) No więc, jest to dobry thriller z interesującym finałem i nawet, muszę przyznać, czas i miejsce akcji zupełnie mi nie przeszkadzały.

Marcelina | 2012-08-23

Mistrzowskie, moim zdaniem, wplątanie kryminału w historię. Fakty i tło historycznie autentyczne dodają całej 'przygodzie' z seryjnym mordercą wiarygodności. Autorka miała naprawdę niemałą wiedzę na temat sytuacji w Europie w okresie międzywojennym i znakomicie to wykorzystała.
A jeśli chodzi o kryminalną część, a właściwie trzon, tej opowieści, to brawa za tak idealne ukrycie winnego i zwodzenie czytelnika innymi podejrzanymi.

Polecam zarówno tym, którzy lubią kryminały, jak i również tym, którzy pasjonują się historią jako odskocznię.

Margola | 2011-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2011

Trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Zaskakujące zakończenie . Obraz Monachium sprzed II wojny światowej bardzo sugestywny.

Sylvka | 2011-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2011

Do końca trzyma w napięciu. Idealna na długie, deszczowe wieczory.

novanike | 2016-09-11
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane