7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
łowiectwo, zoologia, ryś
flora i fauna
ryszpak

Wiele osób, nie tylko laików ale i myśliwych uważa, że ryś to okrutna, krwiożercza bestia - intruz, który zagraża nie tylko zwierzynie i bydłu domowemu, lecz również człowiekowi. To błędne mniemanie pokutuje od czasów, gdy nie znano obyczajów zwierząt drapieżnych i ich roli w przyrodzie. Wszystko co przeszkadzało "królowi przyrody" - człowiekowi i jego gospodarce, uważane było za szkodnika zasługującego na wytępienie.

źródło opisu: Wstęp

źródło okładki: fot. własna

Roman Dłużniewski | 2016-12-20

Zawsze marzyłem o tym, żeby zobaczyć rysia na wolności. To przepiękne zwierzę!! Bystre, inteligentne, wszystkowidzące. Rysia w naturze pewno nigdy nie zobaczę, ale ta książeczka trochę mi go przybliżyła. Zastawiam się czy autor jest jakimś krewnym pana Michała Sumińskiego, który przed laty prowadził Zwierzyniec