Ssaki drapieżne Europy

Okładka książki Ssaki drapieżne Europy Jacek Goszczyński, Jerzy Romanowski, Piotr Sumiński
Okładka książki Ssaki drapieżne Europy
Jacek GoszczyńskiJerzy Romanowski Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne flora i fauna
flora i fauna
Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
1993-01-01
1993-01-01
830901483X
ssaki drapieżniki fauna zoologia

Bardzo dobra książka popularnonaukowa z dziedziny ZOOLOGII.
To kompendium wiedzy o drapieżnych ssakach występujących w Europie z rodzin: niedźwiedziowatych, psowatych, kotowatych, łasicowatych, hienowatych, szopowatych i łaszowatych. Każdy gatunek opisany jest dość szczegółowo wg schematu: morfologia, rozmieszczenie, biotop, behawior, pokarm, rozród, liczebność populacji, wrogowie i choroby. Opisy encyklopedyczne uzupełnione są o duże i wyraźne fotografie, mapki z zaznaczonym zasięgiem występowania i różne zestawienia tabelaryczne. Ponadto w książce znajdziemy informacje nt. "Problemy ekologii ssaków drapieżnych" i "Ślady ssaków drapieżnych".
Myślę, że niektóre informacje - w szczególności dotyczące EKOLOGII zwierząt - mogą być już zdezaktualizowane (wydanie z 1993r.),ale opisy poszczególnych gatunków są nadal bardzo wartościowe.
Polecam tę pozycję uczniom i studentom nauk przyrodniczych oraz miłośnikom lubiącym zgłębiać TAJEMNICE PRZYRODY.
Książka przeczytana w ramach: #Wyzwanie LC2019 (listopad 2019)

Bardzo dobra książka popularnonaukowa z dziedziny ZOOLOGII.

• Książki młodości
  • Z_2019