Fantastyczne miasta

Wydawnictwo: Egmont Polska
hobby
Meggie

"KOLOROWANKI INNE NIŻ WSZYSTKIE! Dla wielbicieli kolorowania spragnionych zupełnie nowych wzorów. Wyjątkowe kolorowanki dla dorosłych, pełne niezwykle szczegółowych ilustracji miast – od Nowego Jorku przez Tokio, Londyn, Paryż aż po Rio, Amsterdam i Guanajuato. FANTASTYCZNE MIASTA – nadaj im koloryt! Hit na międzynarodowym rynku wydawniczym, wydane w 15 krajach!"

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/

sweetdream | 2016-03-17
Przeczytana: 2016 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Kolorowanki dla dorosłych już na dobre zagościły w sercach Polaków. Są takim samym niekwestionowanym hitem jakim były we Francji. Kolorują wszyscy – i mali i duzi. Wybór jest ogromny i wśród tych antystresowych dzieł można znaleźć bardzo ciekawe pozycje.

Takim przykładem są „Fantastyczne konstrukcje” i „Fantastyczne miasta” Steve'a McDonalda, które pełne są prawdziwych i wymyślonych budynków i miejsc. Jest to o tyle ciekawe, że łączymy w ten sposób przyjemne (stuprocentowy relaks) z pożytecznym (poznajemy ciekawe konstrukcje i niezwykłe miasta). Wszystkie kolorowanki są opisane. Gdy tylko najdzie nas ochota możemy przenieść się np. do Nowego Jorku czy Paryża i wypełnić je wybranymi kolorami. Te kolorowanki to prawdziwe perełki, wyróżniające się bogactwem szczegółów i oryginalnymi kształtami i wzorami. I choć wyglądają niewinnie to tylko pozory, bo gdy wprawimy kredki w ruch to zdziwimy się, ile czasu potrzeba by wypełnić jeden obrazek. Będziemy...

Wiedźminka | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Tytuł: "Fantastyczne miasta".
Autor: Steve McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 60
Data premiery: 08-02-2016

Wielu z Was pewnie już słyszało o kolorowankach, które wydał Egmont. Drugi tytuł z którym miałam styczność to tym razem fantastyczne miasta. Jest to niesamowita kolorowanka dla dorosłych (i nie tylko), pełna wymyślnych i prawdziwych miejsc!

Jest tutaj bardzo dużo szczegółów, podobnie jak w "Konstrukcjach...". Kolorowanie ich zajmie nam z pewnością sporo czasu i uwagi ☺

Jeśli ktoś znudził się "klasycznymi" kolorowankami jak koty, kwiaty, czy serduszka - takie architektoniczne mandale i ilustracje pełne najdrobniejszych szczegółów będą nie lada gratką. Kartki kolorowanki są grube, co prawda nie pojedyncze, ale papier jest na tyle sztywny, że kolory nam nie przebiją - nawet jeśli użyjemy mazaków.

Kolejnym plusem jest na pewno wymiar - są to duże obrazki, kojarzą mi się trochę z większym atlasem. Na wstępie mamy fajny spis treści i każda strona jest zaopatrzona w...

Meggie | 2016-02-29

Relaks dla każdego oznacza coś innego. Ważne jest jednak to, by oderwać się od codziennych problemów i przyjemnie spędzić czas. Ostatnio dosyć popularne i pomocne w tym zakresie stały się kolorowanki dla dorosłych. Publikacji tego typu jest wiele i o różnorodnej tematyce. Po raz pierwszy sięgnęłam po jedną z nich, na której kartach znajdują się fantastyczne miasta. Czy spełniła swoje zadanie?

Zacznę od tego, że sama tematyka tej pokaźnych rozmiarów książeczki jest interesująca. Na jej kartach bowiem znajduje się szereg ilustracji rzeczywistych miast, którym samemu można nadać barw. Patrząc na poszczególne rysunki można też spróbować odgadnąć, jakie miejsce i w jakim mieście przedstawiają a w przypadku trudności pomoc stanowi opis obok każdej z ilustracji. Znajduje się tu między innymi: Amsterdam, Brema, Rio de Janeiro, San Francisco, Sztokholm czy Stambuł. W jaki sposób po zakończeniu pracy będą wyglądały te miejsca zależy tylko od Waszej wyobraźni. Poza rzeczywistymi miastami...