Żyj według własnych zasad

Wydawnictwo: Czarna Owca
9788380151901
medytacja, psychologia
Booka

Wielu z nas wciąż pamięta lata 60. ubiegłego wieku i ruch hippisowski czy – jak to pięknie nazwaliśmy – epokę dzieci kwiatów. Obecnie, w nowym pokoleniu narasta potrzeba, by zmierzyć się z przestarzałymi strukturami, zbuntować przeciwko brutalnym realiom gospodarczo-politycznym narzuconym przez korporacje, przywrócić znaczenie słowu „wolność”. Każdy buntownik sprzeciwiający się systemowi powinien mieć w sobie świadomość tego, z czym walczy. Trzeba być dobrym obserwatorem, próbować rozumieć rzeczywistość, aby wypracować skuteczne metody podążania w kierunku nowej wizji świata, opartej na miłości i poszanowaniu wartości ludzkich. Buntownik bowiem nie przynależy do żadnego z istniejących systemów – religijnych, społecznych, politycznych. Żyje według własnych zasad.

„Bunt jest czymś indywidualnym, bez przemocy, pokojowym. Wypływa z miłości. Nie jest nastawiony przeciwko czemukolwiek. Koncentruje się na wspieraniu tego, co jest dobre”.
OSHO

„Ludzie mogą osiągnąć poczucie szczęścia tylko w jeden sposób: pozostając w zgodzie z samymi sobą. Wtedy poczucie szczęścia, jak wiosna, zaczyna rozkwitać. Stają się pełni życia, sami będąc radosnymi, przynoszą radość wszystkim wkoło. Są jak muzyka, są jak taniec”.
OSHO

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/duchowosc/zyj_wedlug_wlas...(?)

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/files/elibri/1935678343.jpg

ElwiJJ | 2018-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Czemu tak mało gwiazdek pomimo gdzieniegdzie wartościowej treści? Otóż filozofia jaką prezentuje w tej książce Osho jest mi bardzo bliska. Większość rad jakich udziela opiera się na taoiźmie, ale forma w jakiej wypowiada się autor jest dla mnie delikatnie mówiąc ciężkostrawna. Osho często wspomina tu o sobie, ale przedstawia się zupełnie bezkrytycznie i jak dla mnie mało wiarygodnie.

Anna | 2017-05-23

Zaznaczam, że jest to pierwsza książka autorstwa Osho jaką przeczytałam.
Książkę oceniam jako przeciętną. Bardzo ciekawe i mądre spostrzeżenia (szczególnie na początku książki) przeplatają się z bełkotem i "antyradami".
Mimo wszystko uważam, że warto ją przeczytać chociażby po to, aby zapoznać się z tymi wartościowymi fragmentami.
Jeżeli chodzi o samego autora to po przeczytaniu tej książki nie darzę go sympatią. Nikt nie jest w 100% dobry ani w 100% zły, ale nie jest to osoba, którą polubiłabym w prawdziwym świecie. Moim zdaniem Osho to osoba, która w ogóle nie liczy się z uczuciami drugiego człowieka. Gość uważa, że wszystko wie najlepiej, a otoczenie powinno być podporządkowane jego światopoglądowi. Paskudny typ człowieka.

Dwoistość | 2017-03-21
Przeczytana: marzec 2017

Dla mnie - Biblia człowieka, który chce żyć z trudem świadomości kim jest i jakie jest jego miejsce w świecie.

Brylant.

Pioter | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Właściwie to pozycja ta niewiele się różni od innych prac autora czy jego nauczania. Jedyną różnicę stanowi temat niniejszej pracy, którym jest tytułowe życie według własnych zasad oraz prawdziwy bunt. Jednak autor już zdążył przyzwyczaić swoich czytelników, że jego książki nie należą do monotematycznych rozpraw i wkłada w nie również wiele innych elementów swojej nauki.

Przede wszystkim Osho pragnie rozróżnić prawdziwego buntownika od reakcjonisty czy rewolucjonisty. Reakcjonista mówi "nie" i przyjmuje przeciwstawną postawę. Troszkę lepiej jest z rewolucjonistą, gdyż ten - co prawda - również mówi "nie" ale spogląda też w przyszłość. Bunt pierwszego typu jest zwykłą reakcją, bunt drugiego typu nie zmienia niczego bowiem zastępuje - jakkolwiek to brzmi - stare tym samym. Prawdziwy buntownik mówi "nie" przede wszystkim swojej własnej przeszłości i uwarunkowaniom, lecz jego "nie" niesie ze sobą również "tak" dla zmiany, dla pójścia w nieznane. Świat nie potrzebuje rewolucjonistów,...

Iza | 2016-03-13

Gdyby wszyscy żyli wg zasad opisanych w tej książce, świat byłby piękny.