Sláine: The King
Slaine, fantasy, Celtowie
komiksy
czomicz

Kolejna część przygód największego celtyckiego wojownika - Sláine'a! Kraina miecza i magii od Pata Millsa i Glenna Fabry'ego. Sláine wyrzucony ze swojego plemienia przemierza krainę Tir-Nan Og. Na jego drodze stanie wiele wyzwań, maszkar, demonów i pięknych kobiet. Czego się jednak nie robi by zostać królem. Na pochodzący z 2013 roku album pt. Sláine: Król składają się historie z lat...

Na pochodzący z 2013 roku album pt. Sláine: Król składają się historie z lat 1985-88:

-TOMB OF TERROR (2000AD Progs 447-461)
-SPOILS OF ANWN (2000AD progs 493-499)
-THE KING (2000AD progs 500-508 517-519)
-THE KILLING FIELD (2000AD prog 582)
-SLAINE THE MINI-SERIES (2000AD progs 589-591)

źródło opisu: http://www.studiolain.pl

źródło okładki: http://www.studiolain.pl

Szejk | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Bardzo dobry komiks, przede wszystkim wrażenie robią fenomenalne rysunki. Pierwsza historia spodobała mi się najbardziej, ale kolejne również ciekawe.

czomicz | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

Po wielu latach wygnania Sláine Mac Roth powraca na naszą słowiańską ziemię. Odpowiedzialnością za czyn ten obarczyć musimy Studio Lain, które podjęło się jakże znojnej misji przełożenia na język polski kolejnego fragmentu sagi o wojowniczym Celcie. I to nie byle jakiego fragmentu, gdyż wydarzenia przedstawione w albumie "Slaine: Król" bezpośrednio poprzedzają wspaniałego "Rogatego Boga".

Komiks składa się z trzech historii. Pierwsza "W grobowcu terroru" opowiada o tym, jak Sláine wraz ze swoją wesołą ferajną biegają po mrocznym świecie Cythronów demolując przy okazji grobowiec przedwiecznego boga Grimnismala wraz z jego lokatorem.
W kolejnej zatytułowanej "Łupy z Annwn" Sláine musi zwycięsko przebrnąć przez szereg prób, aby dowieść, iż zasługuje na tytuł króla swego klanu. Królem owym zostaje w ostatniej części noszącej jakże przewrotny tytuł "Król", by następnie poprowadzić swój lud do walki z ciemiężącymi go Fomoriańskimi Morskimi Demonami. Epilogiem albumu jest krótka historia...