Wydział

Wydawnictwo: Novae Res
policja
wojgolee

`Wydział` obejmuje 26 opowiadań oficerów wydziału jednej z komend wojewódzkich policji. Są to głównie relacje z prowadzonych przez nich spraw o seryjne i pojedyncze zabójstwa dokonane na przestrzeni ostatnich 30 lat. Zdarzenia te są bez wyjątku autentyczne i wszystkie opisane działania mają swoje pokrycie w rzeczywistości. Stąd też w narracji przyjęto zasadę anonimowości czasu, miejsca i osób w nich występujących.
Opowiadania zawierają wiele drastycznych opisów niezbędnych dla pełnego zobrazowania charakteru zdarzeń i emocji osób w nich występujących. Ich wspólnym mianownikiem jest sytuacja, w której wobec braku śladów i dowodów umożliwiających ustalenie sprawcy, prowadzący śledztwo musieli polegać na własnej intuicji i doświadczeniu, aby morderca nie uniknął odpowiedzialności.

źródło opisu: http://novaeres.pl/

źródło okładki: http://novaeres.pl/

Trzcionka | 2017-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 maja 2017

To nie są opowiadania. To są jakieś suche opisy paru ZWYKŁYCH przestępstw. Nie ma w tej książce NIC ciekawego ani nowego. Niektóre "opowiadania" przechodzą wszelkie pojęcie - zabił, nie przyznawał się, ale jak go przyparłem do muru to się przyznał i sąd go skazał. KONIEC! Po co takie historyjki ubierać w książkę? Chyba tylko do połechtania swojego ego. O tytułowym Wydziale w książce tej nie ma nic (oprócz samozachwytów na końcu). Ta książka powinna zostać w szufladzie autora jako przykład tego że coś napisane na jedną nóżkę, bez polotu, coś co wydaje się warte wydania chyba tylko samemu autorowi, nie powinno ujrzeć światła dziennego i być sprzedawane. Wydawnictwo wiele tłumaczy, żałuje że się tym nie zasugerowałam i nie ominęłam tej książki. Serdecznie NIE polecam.

Magnolia | 2017-05-29
Przeczytana: 25 maja 2017

Polecam!

MoznaPrzeczytac | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

„Wydział” jest książką dla każdej osoby która szuka prawdziwej policyjnej opowieści. Nie takiej sensacyjnej jak w kinie czy telewizji, ale takiej pokazanej z perspektywy ludzi, takich jak my, którzy postanowili poświęcić całe swoje życie, aby otoczyć się największym złem tego świata, po to abyśmy my mogli spokojnie czytać ich opowieści.

Jest to książka bardzo dobrze skonstruowana. Nie bombarduje czytelnika samymi suchymi faktami, opisami spraw i czynności śledczych. Skupia się na tym co czuli funkcjonariusze jako ludzie, podczas prowadzenia swoich zadań. Pan Czarnecki, jako autor, wybrał swoim zdaniem te najciekawsze, i zrobił to według schematu który bardzo dobrze wpasował się w pracę policjanta...

Pełna recenzja książki na stronie: