Kawalerka

Wydawnictwo: Dwie Siostry
konkurs Jasnowidze
Róża_Bzowa

Narysowana z kawalerską fantazją i panieńskim wdziękiem miniopowieść o tym, że miłość zawsze znajdzie dla siebie miejsce. Kiedy w kawalerce jest już jeden kawaler, nic więcej się tam nie zmieści. A co gdy kawaler poczuje się samotny? Błyskotliwie zaprojektowana książka dla przyszłych, obecnych i byłych kawalerów i panien. Zgrabny, mały format i przełamujące go rozkładane strony idealnie...

Błyskotliwie zaprojektowana książka dla przyszłych, obecnych i byłych kawalerów i panien. Zgrabny, mały format i przełamujące go rozkładane strony idealnie współgrają z czułą i dowcipną opowieścią o samotnym lokatorze malutkiego mieszkanka.

Kawalerka zdobyła nagrodę główną jury międzynarodowego w I edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-kawalerka.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-kawalerka.html

tsantsara | 2019-06-02
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 30 maja 2019

Bardzo ładnie narysowana książeczka: kawalerka jest tak ciasna, że kawalerowi na obrazku też jest ciasno. Kiedy puka do kawalerki sąsiadki, następna strona jest złożona i zaprasza: wejdź!, by ją odkryć. Przesłanie jest pozytywne, acz bardzo minimalistyczne: nie szukaj daleko, rozejrzyj się wokół, poznaj sąsiada. Takie kawalerki chyba tylko za Gomułki budowano? Chyba, że to teraz wraca...Deweloper może wydusić więcej za m2, mimo że cena mieszkania wydaje się niższa. No i zawsze można połączyć 2 mikromieszkanka. To faktycznie widziałem już w filmach z PRLu. Projekt, szata graficzna bardzo dobre, ale chyba nie jestem targetem dla takich broszurek.

Magda | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Trochę oszukuję, przyznaję się, nabijam ilość przeczytanych książek takimi "miniaturowymi", ilustrowanymi, młodzieżowymi lub dziecięcymi. Ale leży ich sporo w moim domu, każda - wspaniale wydana - zasługuje również na uwagę.
Treść "Kawalerki" choć niedługa, jest też niebanalna. A pomysł, jak wspaniale wydana... okładka, strony "zakładkowe" wewnątrz... zachwycające! :) Zdeydowanie warto poświęcić jej kilka minut. Pozostawia uśmiech na ustach.

Sosnowaigielka | 2017-02-01

Co może zmieścić się w kawalerce? Czy czegoś tam brakuje, a może jest wręcz za dużo? Piękna historia o miłości.

bromba | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Grafika!
Przeczytana: 18 lutego 2016

Cacuszko: koncepcji, spójności przekazu i wykonania.
"Less is more" w tym przypadku sprawdza się w punkt!

Druga edycja konkursu Jasnowidze

Pierwsza edycja międzynarodowego konkursu Jasnowidze na projekt ilustrowanej książki dla dzieci okazała się sukcesem i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Liczba nadesłanych prac konkursowych przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów – przyszło ich ponad 520. 15 listopada rozpoczyna się druga edycja konkursu.

Zwycięska „Kawalerka” Weroniki Przybylskiej

Narysowana z kawalerską fantazją i panieńskim wdziękiem miniopowieść o tym, że miłość zawsze znajdzie dla siebie miejsce. Właśnie tak najkrócej można powiedzieć, o czym jest „Kawalerka” - ilustrowana książka Weroniki Przybylskiej, która zdobyła nagrodę główną jury w I edycji międzynarodowego konkursu JASNOWIDZE. Niedawno zadebiutowała na księgarskich półkach.