Dyplomacja czy siłaa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
biznes, finanse

W książce przedstawiamy działalność międzynarodową Unii Europejskiej, mechanizmy i środki, jakimi posługuje się w polityce zagranicznej. Odpowiadamy na pytania, czy są tomy o środki dyplomatyczne, czy wojskowe, soft power, czy hard power. Czy Unia powinna być mocarstwem cywilnym, czy wojskowyma Jak zorganizować Unię, aby jej działania międzynarodowe były skuteczniejszea Rozważania te są ilustrowane analizą stosunków Unii Europejskiej ze Stanami zjednoczonymi, Rosją i Chinami, z wybranymi organizacjami międzynarodowymi, partnerami w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, krajami Ameryki Łacińskiej oraz Afryki, Karaibów i Pacyfiku.

monia1989 | 2013-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013