Robaczki z naszej paczki

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

„Robaczki z naszej paczki” to zbiór historyjek, które w humorystyczny sposób przybliżą dzieciom tajemniczy świat owadów i zwierząt, które można spotkać na łące, w ogrodzie czy w lesie. Opisują one codzienne życie zwierząt i ich nietypowe problemy – a są one niemałe! „Robaczki z naszej paczki” pomogą również w znalezieniu odpowiedzi na pytania, skąd się biorą piękne motyle, które zwierzęta są pracowite, a które powolne i uważane za leniwe, które plotkują, które są uciążliwe dla człowieka, a które pożyteczne dla natury. Lekka, rymowana forma wierszyków sprawia, że są one przystępne nawet dla najmłodszych milusińskich. „Robaczki z naszej paczki” rozwieją wszelkie wątpliwości i wprowadzą malucha w zagadkowy świat zwierząt, dzięki którym jest on tak piękny i różnorodny!

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Netula_CK | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Wiosna w pełni, lato za pasem, a to dobry czas na czytanie wierszyków o takiej tematyce dzieciom. Tym bardziej, że mają one to coś, dzięki czemu wkradają się w łaski młodych amatorów czytelnictwa – humor. I tak na przykład – książkowa mucha to mikrus skrzydlaty, który ciągle wpada w tarapaty, a komar choć do ludzi wciąż się garnie, to zazwyczaj kończy marnie. Sama uśmiechałam się niekiedy, doceniając trafność uwag autora o przedstawicielach robaczego rodu, ujętych w zręczne rymy. Na plus także ilustracje – kreślone jakby dziecięcą ręką, co można dodatkowo wykorzystać. Raz, że dzieciaki będą się przy oglądaniu ilustracji dobrze bawić, a dwa – można je zachęcić, by same wykonały podobny rysunek zabawnego delikwenta z danego wiersza lub nawet, aby narysowały wybraną scenkę z wierszyka, a następnie umieścić pod nią odpowiedni cytat. Efektowna galeria klasowa gwarantowana, a ile przy tym radości dla maluchów :)
zaczytana.com.pl

Monika | 2015-12-22

Dzięki „Robaczkom z naszej paczki” najmłodszy czytelnik pozna niewiarygodne historie małych bohaterów, w które czasem trudno uwierzyć! Rymowana forma wierszyków z pewnością spodoba się najmłodszym czytelnikom, a treść zachęci do odkrywania kolejnych gatunków i zgłębiania tajemniczego świata natury.