rozwiń zwiń

Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości.

Okładka książki Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości.
Joseph E. Stiglitz Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biznes, finanse
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
Data wydania:
2015-11-27
Data 1. wyd. pol.:
2015-11-27
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364682803
Tłumacz:
Robert Mitoraj
Tagi:
ekonomia polityka kryzys globalizacja
Średnia ocen

                6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza. Jean-Paul Fitoussi, Amartya Kumar Sen, Joseph E. Stiglitz
Ocena 1,0
Błąd pomiaru. ... Jean-Paul Fitoussi,...
Okładka książki Na Krawędzi: Opowieści o Kryzysie Niall Ferguson, Joseph E. Stiglitz, praca zbiorowa
Ocena 6,6
Na Krawędzi: O... Niall Ferguson, Jos...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
61 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2121
614

Na półkach:

1. Nie ma czegoś takiego jak neoliberalizm.
2. Kryzysy ekonomiczne są wywoływane przez obniżanie stóp procentowych przez banki centralne, a nie przez "nierówności".
3. Nie ma żadnych dowodów na to, że nierówności komukolwiek szkodzą, czy że "spowalniają wzrost gospodarczy". Może z perspektywy jakiegoś domorosłego ekonomisty z dziecięcym umysłem, rozdanie pieniędzy bogatych biednym, spowodowałoby natychmiastowy wzrost konsumpcji i PKB(co nie jest żadnym miernikiem bogactwa), ale uniemożliwiłoby to bardziej przedsiębiorczej części populacji, spożytkowanie swoich oszczędności na inwestycje. Ostatecznie, wzrost gospodarczy zostałby naprawdę zahamowany.
4.Co do tzw. "dóbr publicznych" (tzw. bo wartość jest subiektywna i dla kogoś to równie dobrze mogą być "zła publiczne), których stosunek ceny do jakości jest żenujący, to najlepszym rozwiązaniem będzie pełna prywatyzacja. Na studia dostają się bogatsi uczniowie, których stać na korepetycje i zajęcia dodatkowe, więc przez państwo biedni dotują bogatych. W przypadku służby zdrowia, to bogaci nie stoją w kolejkach, bo idą prywatnie. A prywatnie jest drogo. Czemu? Bo większość ludzi idzie państwowo. Czemu? Bo nie mają pieniędzy. Czemu? Bo opodatkowano ich i ich hajs jest zżerany przez aparat urzędniczy, a ochłapy są nieracjonalnie dzielone między lekarzy...
5. Teza ze zmniejszającym się tortem jest absurdalna. W Chinach wzrastają nierówności, ale chyba lepiej, że jednego stać na wyjazd na wakacje za granicę (ponoć 100 milionów Chińczyków rocznie jeździ po świecie), a drugiego tylko na wypad za miasto, niż żeby oboje równo umierali z głodu.
6. Sugerowanie, że jakiekolwiek nierówności to jakiś problem, świadczy rzeczywiście o problemie. O problemie zawistnego dużego dziecka z samym sobą.
7. Ludzie bredzący o 10% ludzi posiadających 90% bogactwa itp., zapominają, że często sami się łapią do tych 10% i że to nie jest tak, że ci najbogatsi są tacy bogaci, tylko ci najbiedniejsi, z Afryki i Azji, są tacy biedni.

1. Nie ma czegoś takiego jak neoliberalizm.
2. Kryzysy ekonomiczne są wywoływane przez obniżanie stóp procentowych przez banki centralne, a nie przez "nierówności".
3. Nie ma żadnych dowodów na to, że nierówności komukolwiek szkodzą, czy że "spowalniają wzrost gospodarczy". Może z perspektywy jakiegoś domorosłego ekonomisty z dziecięcym umysłem, rozdanie pieniędzy bogatych...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    285
  • Przeczytane
    71
  • Posiadam
    15
  • Ekonomia
    10
  • Teraz czytam
    6
  • Ulubione
    3
  • Literatura faktu
    3
  • ZAKUPY
    1
  • Ekonomia_psycho-socjologia_2
    1
  • Do kupienia
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także