Herbatka u Promyka i inne opowiadania

Okładka książki Herbatka u Promyka i inne opowiadania Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Herbatka u Promyka i inne opowiadania
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Bajki o misiach bajki
48 str. 48 min.
bajki
Bajki o misiach
Zielona Sowa
2015-01-01
2015-01-01
48 min.

Okładka książki Złota księga bajek. Zaczarowany zwierzyniec Walt Disney, praca zbiorowa
Złota księga b... Walt Disney, praca ...
Okładka książki Marysia na zakupach Nadia Berkane, Alexis Nesme
Marysia na zak... Nadia Berkane, Alex...
Okładka książki Już czytam. Fiord i zaginiony naszyjnik Katarzyna Nowowiejska, Agnieszka Stelmaszyk
Już czytam. Fi... Katarzyna Nowowiejs...
Okładka książki Dobry pies Jola Richter-Magnuszewska, Rafał Witek
Dobry pies Jola Richter-Magnus...

To druga przyjemna książka o misiach. Wraz z misiami znowu podróżujemy po świecie.

Autorka zabiera nas do Londynu, gdzie miś Promyk trochę się nudził, bo jego przyjaciółka Katty musiała wyjść. Postanowił popatrzeć przez okno, gdzie z nieba spadały płatki śniegu. Rozmyślał o miłych spotkaniach przy herbacie, ale na razie był samotny. Otworzył szeroko okno, po czym usłyszał rozmowę dwóch wróbli. Ptaki skarżyły się na zimno i na to, że są głodne. Miś tak się przejął, że szybko przyrządził dla ptaków poczęstunek. Wróble okazały się znakomitymi towarzyszami. Wraz z Katty zaprosił ptaki na następny dzień. Tata dziewczynki zrobił karmnik aby przyjaciołom było wygodnie i przyjemnie.

Następna opowieść jest o misiu z Japonii. Jego przyjaciel Kizuki nie mógł go zabrać na zajęcia karate. Miś poczuł się smutny, nawet trochę zły. Postanowił wybrać się do ogrodów przy pałacu cesarskim i objadać się niezdrowym jedzeniem, zaczął od lodów. Ponieważ poczuł niedosyt poszedł do cukierni a tam wiadomo... Potem spotkał znajomego misia i zjadł z nim frytki, hamburgera w sosie majonezowym, wypił słodki napój. Po pożegnaniu poczuł, że czas do domu, ale rozbolał go brzuch. Na szczęście na poszukiwanie misia wybrał się Kizuki. Miś przyznał się do zjedzenia ogromnej ilości niezdrowego jedzenia. Przyjaciel nie gniewał się na niego, a miś od tej "przygody" nie sięgał po wysoko przetworzoną żywność.

Kolejna opowieść jest o misiu z Meksyku, który aby zadbać o przyjaciela postanawia zrobić dla niego tortillę. Miś wiedział, że jego przyjaciel Tonio ma spory apetyt toteż i placków musiało być dużo. Przygoda skończyła się wielkim sprzątaniem kuchni i ogromnymi zapasami tortilli na kolejne dni.

Maju Dżi to kolejny bohater opowieści. Pochodzi z Indii. To wielbiciel dywanów i odwieczny marzyciel o podróży na tym nietypowym pojeździe. Jego przyjaciel Kamubu zabiera go w urodziny do sklepu z dywanami, w którym ma wybrać sobie jeden. Miś nie posiada się ze szczęścia. W domu siadają na nim i zamykając oczy odbywają najwspanialszą podróż po niezwykłych zakątkach Indii.
Kamubu pokazuje Maji Dżi jak można realizować nawet trudne marzenia, czasem wystarczy wyobraźnia.

Ostatnia opowieść przenosi nas do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie miś Blue i jego przyjaciółka Becky przygotowują się na święto Halloween. Są i dynie i duchy i ciekawe przebrania. Odwiedzanie domów z prośbą o słodycze. Jest też strasznie jak to w ten dzień bywa. Miś boi się nie na żarty, ale następnego dnia już rozumie, że to głownie jego wyobraźnia.

Międzynarodowe, ciekawe opowieści, z nuta edukacyjną, przesycone ciepłem i życzliwością.

Fantastyczna seria czterech książeczek "Bajki o misiach", w których w każdym opowiadaniu jest inny miś. Misiowi bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, są ratowani przez różne zwierzęta. Przede wszystkim jednak za każdym razem dziecko wraz z bohaterami opowiadań przenosi się do innego kraju : mamy Anglię, Indie, Chiny, czy Stany Zjednoczone. Przesympatyczne historyjki, które można czytać zarówno dziewczynkom jak i chłopcom w różnym wieku.

Zbiór kilku bajek o misiach z różnych stron świata. Moje dziecko było zachwycone.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci 3-5 lat