Zwierzyniec i Bielany. Przewodnik

Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
LubimyCzytać

Zapraszamy na kolejną podroż po Krakowie. We wcześniejszych przewodnikach krakowskich w naszej edycji poznawaliśmy "Żydowski Kraków", "Podgórze", "Kleparz" i "Okolice Krakowa". Tym razem zwiedzimy zielony Zwierzyniec i Bielany, jedne z najładniejszych części Królewskiego grodu. O tej części Krakowa opowiada nam, po niej oprowadza Andrzej Kozioł wybitny poeta, pisarz, dziennikarz (od wielu wielu lat związany z krakowskim "Dziennikiem Polskim"), autor kilkunastu książek, z których większość Krakowowi była poświęcona. Wraz z nim oprowadza nas Paweł Kubisztal znakomity fotograf. Dzięki jego zdjęciom lepiej poznamy miasto. A naszą wędrówkę z przewodnikiem ułatwi jego kieszonkowy format. Można go spokojnie schować do kieszeni wychodząc na spacer. O czy zatem możemy przeczytać w przewodniku, jakie fragmenty miasta poznać? Wędrówkę zaczniemy od głównej arterii Zwierzyńa - od ulicy Kościuszki, a później przez Włóczków, Plac Na Stawach, Wzgórze Świętej Bronisławy, aż po ulicę Królowej Jadwigi i Zoo. A jeszcze Park Jordana i wiele innych atrakcji, często nieznanych, które kryją ta dzielnica Krakowa. A poznamy przecież także wiele legend dotyczących tej części miasta., poznamy historię Zwierzyńa, etymologię nazwy i mnóstwo rożnego rodzaju krakowskich smaczków i ciekawostek.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!