Magia dawnego Krakowa

2023-07-19
2023-07-19
9788327731920
Kraków

Podróż w przeszłość, odrobina teraźniejszości.
Autor Andrzej Kozioł pokazał mi Kraków jakiego nie znałam. Zabawne anegdoty i detale architektoniczne, które ujrzymy w budynkach znajdujących się wokół Rynku, ale... tylko gdy spojrzymy w górę , najlepiej przez lornetkę. Sukiennice skrywają wiele tajemnic, nieistniejące kawiarnie polecały znamienitym gościom i stałym bywalcom , smaczne potrawy serwowane podczas balów i spotkań. Sporo ciekawostek dowiedziałam się o Kościele Mariackim, a spacerując ulicami wokół Rynku mijałam znane i całkiem nowe postaci literatów, malarzy i zwykłych mieszkańców . Otaczające Rynek zielone Planty też skrzą się wieloma świetnie opisanymi historyjkami .
Bardzo przyjemnie i szybko się czytało ten przewodnik odkrywając na nowo magię dawnego Krakowa:)
Polecam także tym, którym się wydaje, że znają Kraków i miasto nie ma od przed nimi żadnych tajemnic.

Podróż w przeszłość, odrobina teraźniejszości.

Ciekawa opowieść o Krakowie - zainteresuje szczególnie tych, którzy to miasto kochają, mieszkają w nim. Kolejny mój spacer po Rynku na pewno nie będzie już taki sam.

1965

Kraków. Dawna stolica Polski, miasto kultury, Plant i znanych ludzi. Ciekawy spacer po tym pięknym mieście, pełen historii i ciekawostek.

• Polska powieść historyczna. Historia
  • Turystycznie