Platformy integracyjne. Zagadnienia wybrane

Okładka książki Platformy integracyjne. Zagadnienia wybrane Tomasz Górski
Okładka książki Platformy integracyjne. Zagadnienia wybrane
Tomasz Górski Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
Kategoria:
informatyka, matematyka
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Język:
polski
ISBN:
9788301170714
Średnia ocen

3,0 3,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
3,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
222
144

Na półkach: ,

Książka miała na celu opisanie różnych zagadnień związanych z projektowaniem i tworzeniem platform integracyjnych. Książka składa się z dwunastu rozdziałów poświęconych różnym zagadnieniom związanych z integracją wielu aplikacji w przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych.

Według mnie z tą pozycją jest kilka poważnych problemów. Głównym z nich jest brak ukierunkowania treści tej książki do konkretnej grupy odbiorców. Bo co tutaj znajdziemy? Przykłady kodu do integrowania aplikacji z wykorzystaniem jakiegoś niszowego rozwiązania od Microsoftu, opisy sieci semantycznych, opisy strategii wdrażania oraz projektowania platform integracyjnych, opisy znaczeń elementów graficznych na diagramach dla różnych rodzajów opisy architektury, opis dostosowywania organizacji oraz kontrolowania projektów integracyjnych dla managementu, opisy narzędzi dla analityków, itd. Wygląda to jak luźno powiązany zbiór artykułów, które w jakiś sposób dotykają tematyki tytułowej. Dodatkowo rozdziały są pisane przez różne osoby (Tomasz Górski ze strony tytułowej odpowiada tylko za połowę książki) i przez to też opisują wybrane zagadnienia na różnym poziomie szczegółowości. Np. popularny BPMN jest opisany bardzo pobieżnie i gdybym nie miał z nim styczności wcześniej to pewnie nie wiele bym z jego opisu zrozumiał. Za to mamy przykłady kodu dla definiowania procesów ETL w SQL Server oraz SQL Azure. Podejrzewam, że te przykłady pojawiły się to tutaj tylko dlatego, że osoba pisząca rozdział jest konsultantem Microsoftu i opisała to z czym ma do czynienia w swojej pracy. Już lepiej byłoby podejść do tematyki ETL bardziej ogólnie lub też porównać ze sobą kilka rozwiązań od różnych dostawców. Wiele treści z tej książki nie jest dla deweloperów, wiele z tej treści nie jest też dla analityków, managerów, architektów itd. Brak jest tutaj konkretnej grupy odbiorców.

Drugim poważnym problem jest przestarzałość tej książki. Książka została wydana w 2012 roku co w świecie IT jest odległą przeszłością, szczególnie, gdy książka stara się opisywać w szczegółowy sposób aspekty techniczne. Ale zdaje mi się, że ta pozycja była już przestarzała nawet na rok 2012. Niektóre z opisanych narzędzi miały podane w wymaganiach np. Windows XP, chociaż Windows Vista był wydany w 2007 roku a Windows 7 w 2009 roku. Była wymieniana też Java 5 (wydana w 2004),kiedy w czasie publikacji tej książki była już dostępna Java 7 (2011). W 2001 roku opublikowano także manifest zwinny, który obecnie jest standardowym modelem pracy zespołowej w IT. Natomiast autorzy nie wspominają nigdzie o zwinnym podejściu do platform integracyjnych i opisują jedynie o podejście kaskadowe.

Nie polecam tej książki.

Książka miała na celu opisanie różnych zagadnień związanych z projektowaniem i tworzeniem platform integracyjnych. Książka składa się z dwunastu rozdziałów poświęconych różnym zagadnieniom związanych z integracją wielu aplikacji w przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych.

Według mnie z tą pozycją jest kilka poważnych problemów. Głównym z nich jest brak...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Informatyka
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Platformy integracyjne. Zagadnienia wybrane


Podobne książki

Przeczytaj także