Cuda Polski. Najpiękniejsze budynki i budowle

albumy
LubimyCzytać

Album zawiera opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących budynków i budowli w Polsce. To ekscytująca podróż przez wszystkie regiony naszego kraju, dostarczająca wiele emocji i wrażeń estetycznych, ale także wiedzy o malowniczych zakątkach, znanych dziełach architektonicznych i ich twórcach. Wartość polskich zabytków została doceniona przez UNESCO – jedenaście zespołów architektonicznych objęto szczególną ochroną ze względu na ich unikatowe walory.Od tysięcy lat ludzie próbowali kształtować swoje otoczenie. Najpierw wznoszono konstrukcje, które miały zapewnić bezpieczeństwo. Z czasem, wraz z postępem cywilizacyjnym, wymagania i oczekiwania ludzi się zmieniały – dlatego również architektura musiała dostosowywać się do rozwoju myśli technicznej, kultury i estetyki. Jej metamorfozy były kształtowane również przez przemiany społeczne i historyczne. Ponadtysiącletnia historia polskiego państwa znalazła odbicie w pamiątkach kultury materialnej. I chociaż przez nasz kraj przetaczały się wojny, nie omijały nas klęski i inne zawirowania historyczne, które znacznie uszczupliły to dziedzictwo, warto poznać fascynujące piękno naszego kraju, zabytki architektury i techniki, od tych najstarszych, jak na przykład piastowski gród w Biskupinie pochodzący z epoki brązu lub renesansowy zamek Ogrodzieniec, po te najmłodsze i najbardziej kontrowersyjne, jak Pałac Kultury i Nauki w Warszawie lub bazylika w Licheniu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!