Słownik etymologiczno-motywacyjny słowiańskiej zoonimii ludowej. Tom 3. Koty, psy

LubimyCzytać

Prezentowany słownik jest pierwszym w historii językoznawstwa w miarę kompleksowym opracowaniem nazw własnych zwierząt domowych i udomowionych zwierząt dzikich występujących w środowiskach wiejskich na obszarze całej Słowiańszczyzny. W swej podstawowej części nazwy te kontynuują, co jest szczególnie ważne, dziedzictwo zoonimiczne prasłowiańskie, zwłaszcza nazwy własne krów, wołów, owiec, psów i kur.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!