Po jego śmierci

Tłumaczenie: Agata Szczepanowska
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Gilles Mercier jest fotografem. I prowadził rozrywkowy tryb życia. Do czasy gdy poznał Michele. Bo teraz woli mieszkać na spokojnych przedmieściach Paryża i tam spotykać się z kochanką. Michele ma męża, ale dużo od niej starszego. I któregoś wieczoru wpadła jak burza do domu Gillesa, krzycząc od progu, że zastrzeliła Arthura...

jerusalem | 2010-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2010

Książkę porwałem z półki biblioteki miejskiej w trakcie jak już wychodziłem. Nigdy z autorem nie miałem do czynienie, ale okładka krzyczała: Amerykanie mają Patricka Quentina...Brytyjczycy - Francisa Durbridge'a... A Francuzi - Louisa C. Thomasa.
Żadnego z tych autorów nie znam, nawet o nich nie słyszałem, więc porwałem książkę z półki. Książka to za dużo powiedziane jeśli o ten kryminał chodzi. Raczej nowelka ze 130 stronami, zadrukowane czcionką wielkości 25 lekko. Czyli 2 godziny i po sprawie.
Niestety, te 2h przerodziły się w 2 dni. Ciągle miałem wrażenie, że czytam jedno z opowiadań miesięcznika "Detektyw". Wszystko napisane tak banalnie i skrótowo, że człowiek nie ma czasu wsiąknąć w historię w niej przedstawioną. Bohaterowie kompletnie nierealni. W połowie książki musiałem sobie przypomnieć kto kim jest bo jakiś taki straszny zamęt postaciowy w niej był.
Książka dla prawdziwych twardzieli, którzy lubią krótkie historyjki kryminalne do przeczytania w autobusie. Ja chyba...

nieprzespanenoce | 2016-11-21
Edyta | 2015-07-26