Polska. Atlas wód wędkarskich PZW

LubimyCzytać

Wydawnictwo BiK, Wydawca między innymi 25 map okręgów PZW, opracowało publikację Polska - Atlas Wód Wędkarskich PZW, która ukazała się na rynku w drugiej połowie listopada 2012 r. Atlas zawiera mapy wszystkich 45 okręgów PZW oraz Gospodarstwa Rybackiego PZW Suwałki z zaznaczonymi wodami wędkarskimi PZW oraz mapę Polski z granicami poszczególnych okręgów. Jest to publikacja w twardej okładce. Format atlasu - B4 (24x34 cm) jest tak dobrany aby na mapach formatu 34x48 cm (rozkładówki) pokazać wszystkie wody danego okręgu - nawet te najmniejsze. Wykazy i lokalizacje wód otrzymaliśmy od poszczególnych okręgów PZW - także po przygotowaniu map i opisów okręgi otrzymały materiał do autoryzacji.Układ atlasu jest następujący: prezentacja ZG PZW z danymi teleadresowymi oraz planem Warszawy z lokalizacją siedziby oraz rys historyczny wędkarstwa na Ziemiach Polskich i informacje o działalności statutowej PZW wraz ze zdjęciami wędkarskimi. Następnie są prezentacje okręgów w kolejności alfabetycznej zawierające dane teleadresowe, plan z lokalizacją siedziby, opis okręgu z ogólną charakterystyką wód, ograniczenia i inne istotne informacje o okręgu oraz mapa ze wszystkimi wodami i wykaz wód z informacją o lokalizacji wody na mapie. Atlas liczy 184 strony, z czego 88 stron to mapy. Całość wzbogacona ciekawymi zdjęciami.W atlasie znalazły się również artykuły ,,Krótka historia informacji o polskich łowiskach wędkarskich’’ Jana Marka Kochańskiego, ,,Mapa i nawigacja’’ Cezarego Karpińskiego, ,,Rybnik – nasze małe Ebro’’ Artura Betchera i ,,Wędkarstwo Karpiowe’’ Marka Kwietnia.Zapraszam do lektury.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!