Droga krzyżowa. Będą patrzeć na tego którego przebodli

Wydawnictwo: Salwator
religia
LubimyCzytać

Droga krzyżowa, którą znamy jako powszechną formę pobożności, odnoszącą się do męki Chrystusa, w celu rozpamiętywania Jego cierpienia i wzbudzania w nas współczucia, jest ostatnim ogniwem długiej serii praktyk miłosierdzia, które rozwinęły się przez wieki. Już od IV wieku zaczęły się pielgrzymki do Ziemi Świętej, a Kalwaria i Grób Pański stały się celem specjalnej procesji, która z czasem rozszerzyła się na inne miejsca uświęcone cierpieniem Pana.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!