Chiny w okresie transformacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
historia
LubimyCzytać

Książka poświęcona jest analizie chińskiej gospodarki i chińskim reformom, ich specyficznemu charakterowi i szczególnym, wyróżniającym je elementom. Aby zrozumieć kompleksowość tego procesu należy przeanalizować jego ekonomiczne, polityczne, ale i kulturowe aspekty.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

hanciu | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Pozycja godna polecenia każdemu, kto choć trochę interesuje się polityką zagraniczną. Najważniejsze lata reform ustrojowych i gospodarczych zostały zamknięte w prostej formie.W miejsce jałowych dywagacji wchodzą fakty,dane statystyczne oraz niezbędne do ich zrozumienia, ściśle zarysowane tło
społeczno-kulturowe.Zdecydowanie ciekawy obraz, szczególnie w kontekście przebiegu polskich reform z początku lat 90-tych.