Dieta w osteoporozie

Wydawnictwo: Astrum
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Osteoporoza nazywana jest "cichym złodziejem kości", bo przez lata nie powoduje żadnych dolegliwości. Niestety, może grozić każdemu z nas. Na szczęście można ją wcześnie rozpoznać i odpowiednio leczyć. Naprawienie szkód powstałych w wyniku tej choroby jest niezwykle trudne, jednak kości można wzmacniać w każdym wieku, wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. Jakie to zasady - dowiecie się Państwo z poradnika autorstwa Barbary Jakimowicz-Klein, który ponadto umożliwi znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących osteoporozy - jej istoty, objawów, diagnostyki, leczenia i profilaktyki. Przede wszystkim jednak książka ta uświadamia nam, jakie znaczenie w walce z osteoporoza ma sposób odżywiania i odpowiedni dobór produktów spożywczych. Zawarte w niej przepisy na zdrowe i smaczne potrawy mogą stać się potężną bronią przeciwko rozwojowi tej podstępnej choroby i korzystnie wpłyną na stan naszych kości. Nigdy nie jest za późno na zmianę trybu życia i diety!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

pretender1980 | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016

Książka zgodnie z tytułem opisuje diety przydatne w leczeniu osteoporozy, ale samo schorzenie opisuje nieco powierzchownie. Według mojej oceny, ta książka to takie kompendium popularnej wiedzy znalezionej w najpowszechniejszej wyszukiwarce połączone z książką kucharską.