Najbogatszy człowiek w Babilonie

Wydawnictwo: Poligraf
biznes, finanse

Legendarna, kultowa pozycja, od osiemdziesięciu lat będąca natchnieniem dla wielu pokoleń amerykańskich milionerów. Od osiemdziesięciu lat do dziś niezmiennie na listach bestsellerów. Klasyka literatury sukcesu, tłumaczona na wiele języków.

książek: 2045
SEKAi | 2015-10-14

Ogólnie głupoty, ale od czasu do czasu, maksymy zawarte w tej książce dają otrzeźwienie. Kiedy zamiast rozsądkiem kierujemy się chciejstwem zaprzeczając sytuacji finansowej w jakiej jesteśmy. Oczywiste zdania zawarte w książce dobrze znamy, ale kiedy czytamy uświadamiamy sobie że wcale nimi się nie posługujemy.

I tak zamiast logiką kierujemy się emocjami. A pieniądze to rzecz materialna a nie ezoteryczna.

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 02 grudnia 2013

UWAGA.Kolejny raz dałem sie nabrac wydawnictwu studio emka. Sadzilem ze kupuje klasyk Georga Clasona a otrzymalem podobnie jak w przypadku Benjamina Franklina jakas dziwna analize cytatów wsparta czesto infantylnymi przykladami i radami. Trudno mi zrozumiec z jakiej paki wydaja cos takiego z oryginalnym tytulem i wielkimi literami George Samuel Clason skoro to jakas luźna analiza pisana przez jakas laske, ktorej nazwiska próżno szukać nawet malym druczkiem. Omijać

DanielKowalski | 2011-06-21

Bardzo wartościowa książka. Jeżeli interesują cię twoje finanse to przeczytają tą książkę i zacznij stosować zawarte w niej rady. One działają :)

Krzysiek | 2010-10-31
Przeczytana: 31 października 2010

Biblijny język usprawiedliwia protekcjonalne podejście do odbiorcy. Co zawiera? Bardzo proste, podstawowe zalecenia co do finansów osobistych. Wbrew informacji od wydawcy - nie ma tam żadnych sekretów ani błyskotliwych przemyśleń. Jeśli nie masz nawyku oszczędzania - dostaniesz zalecenie, że należy ustawić jakiś pułap dochodów, który przeznaczany jest na oszczędzanie (tu 10% na oszczędzanie, 20% na obsługę kredytów, 70% na konsumpcję). Nie do końca rozumiem, jak może stanowić ona jakiekolwiek natchnienie, choć zaletą książki jest to, że zalecenia są proste, dosadne i nie rozwlekłe, fałszywie skomplikowane.

aras | 2014-04-30

Bardzo przydatna