Najbogatszy człowiek w Babilonie

Wydawnictwo: Poligraf
biznes, finanse

Legendarna, kultowa pozycja, od osiemdziesięciu lat będąca natchnieniem dla wielu pokoleń amerykańskich milionerów. Od osiemdziesięciu lat do dziś niezmiennie na listach bestsellerów. Klasyka literatury sukcesu, tłumaczona na wiele języków.

Qulturasłowa | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Kto jeszcze chce być bogaty?
„Pierwszy milion trzeba ukraść. Pieniądze to zło. Ludzie bogaci to egoiści i złodzieje” – to tylko kilka przykładów fałszywych przekonań na temat pieniędzy, które mamy zakodowane. Mimo iż wciąż do tego bogactwa dążymy, tak naprawdę nie pozwalamy sobie, na bycie osobą majętną. Dlaczego? Zostaliśmy wychowani w kulcie pieniądza, a jednocześnie wstydzimy się o nim mówić. Pieniądze mieć chcemy, a jednocześnie tracimy je szybciej, niż zarabiamy. Te wszystkie problemy wynikają z faktu, że nikt tak naprawdę nie nauczył nas, jak swoimi pieniędzmi zarządzać. Czy to znaczy, że nigdy nie zdobędziemy bogactwa, zaś nasze życie upływać będzie na skrupulatnym podliczaniu rosnącego zadłużenia? Czy jesteśmy skazani na porażkę?
Nic bardziej mylnego – bycie bogatym, to swego rodzaju filozofia życia, oparta na kilku zaledwie, prostych zasadach. O tym, co możemy zrobić, by zostać majętnymi ludźmi, jak osiągnąć finansowy sukces i jak zarządzać swoimi aktywami możemy...

książek: 2044
SEKAi | 2015-10-14

Ogólnie głupoty, ale od czasu do czasu, maksymy zawarte w tej książce dają otrzeźwienie. Kiedy zamiast rozsądkiem kierujemy się chciejstwem zaprzeczając sytuacji finansowej w jakiej jesteśmy. Oczywiste zdania zawarte w książce dobrze znamy, ale kiedy czytamy uświadamiamy sobie że wcale nimi się nie posługujemy.

I tak zamiast logiką kierujemy się emocjami. A pieniądze to rzecz materialna a nie ezoteryczna.

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 02 grudnia 2013

UWAGA.Kolejny raz dałem sie nabrac wydawnictwu studio emka. Sadzilem ze kupuje klasyk Georga Clasona a otrzymalem podobnie jak w przypadku Benjamina Franklina jakas dziwna analize cytatów wsparta czesto infantylnymi przykladami i radami. Trudno mi zrozumiec z jakiej paki wydaja cos takiego z oryginalnym tytulem i wielkimi literami George Samuel Clason skoro to jakas luźna analiza pisana przez jakas laske, ktorej nazwiska próżno szukać nawet malym druczkiem. Omijać

Marshmallow | 2017-03-29

Przysłowiowe „najpierw trzeba włożyć, żeby wyjąć” jest jedną z nich. Jednak, aby do tego momentu dotrzeć, należy zdać sobie sprawę, że każdy pieniądz powinien na siebie zarabiać, „tworząc swoje dzieci”. W ten sposób Babilończycy budowali swój majątek.

DanielKowalski | 2011-06-21

Bardzo wartościowa książka. Jeżeli interesują cię twoje finanse to przeczytają tą książkę i zacznij stosować zawarte w niej rady. One działają :)

Krzysiek | 2010-10-31
Przeczytana: 31 października 2010

Biblijny język usprawiedliwia protekcjonalne podejście do odbiorcy. Co zawiera? Bardzo proste, podstawowe zalecenia co do finansów osobistych. Wbrew informacji od wydawcy - nie ma tam żadnych sekretów ani błyskotliwych przemyśleń. Jeśli nie masz nawyku oszczędzania - dostaniesz zalecenie, że należy ustawić jakiś pułap dochodów, który przeznaczany jest na oszczędzanie (tu 10% na oszczędzanie, 20% na obsługę kredytów, 70% na konsumpcję). Nie do końca rozumiem, jak może stanowić ona jakiekolwiek natchnienie, choć zaletą książki jest to, że zalecenia są proste, dosadne i nie rozwlekłe, fałszywie skomplikowane.

aras | 2014-04-30

Bardzo przydatna