Piwne Mazowsze

978-83606232-2-0
piwo
historyczna

Książka współczesnego autora - Henryka Sienkiewicza pt. "Piwne Mazowsze" - poświęcona piwnym tradycjom Mazowsza, czyli mazowieckiemu piwowarstwu, browarom i gatunkom warzonego tu piwa - począwszy od czasów pradawnych po współczesność. Praca ma charakter popularny, zawiera wiele interesujących informacji historycznych, a także barwnych anegdot. Pisana jest żywym, obrazowym językiem, ilustrowana kolorowymi zdjęciami.

Książka uhonorowana nagrodą w III edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.

Wydawnictwo Trio , Grudzień 2007

źródło opisu: Nota wydawcy