CSS3. Podręcznik nowoczesnego webdevelopera

Wydawnictwo: Helion
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

CSS to język, dzięki któremu możesz opisać wygląd tworzonej strony WWW. Jego pierwsza wersja ujrzała światło dzienne w 1996 roku i od tej pory język ten jest nieustannie rozwijany. Dziś natomiast obowiązuje wersja CSS3 — podzielona na moduły, do których zostały przypisane dotychczasowe atrybuty oraz dodane nowe możliwości. Próba przebrnięcia przez...

CSS to język, dzięki któremu możesz opisać wygląd
tworzonej strony WWW. Jego pierwsza wersja ujrzała światło dzienne w
1996 roku i od tej pory język ten jest nieustannie rozwijany. Dziś
natomiast obowiązuje wersja CSS3 — podzielona na moduły, do których
zostały przypisane dotychczasowe atrybuty oraz dodane nowe możliwości.
Próba przebrnięcia przez oficjalną dokumentację będzie Cię kosztowała
wiele wysiłku, trudu oraz nieprzespanych nocy. Zapewne chcesz tego
uniknąć? Ta książka to rozwiązanie idealne dla Ciebie!Znajdziesz
w niej najważniejsze informacje na temat CSS3,
starannie opracowane i podane w przystępnej formie. Kolejne rozdziały
pozwolą Ci zdobyć wiadomości o tak zwanych media
queries, pozwalających zmieniać wygląd elementów strony w
zależności od urządzenia, oraz szczegółową wiedzę dotyczącą selektorów.
Ponadto przekonasz się, jak pseudoklasy ipseudoznaczniki mogą
ułatwić Ci życie oraz jak pozbyć się nudnych czcionek dzięki
możliwościom @font-face. Następnym
wyzwaniem stojącym przed Tobą jest zapoznanie się z transformacjami
2D i 3D, efektami specjalnymi oraz elastycznymi układami
elementów (Flexbox). Ta książka jest doskonałą
lekturą dla projektantów stron, którzy chcą błyskawicznie poznać i
wykorzystać nowości CSS3 w swoich projektach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

macias | 2016-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Niby wszystko jest na miejscu, ale mimo wszystko raczej mozolnie przebrnąłem przez te pozycję.

Moje zastrzeżenia to: książka jest czarno-biała, nie ma nawet żadnej kolorowej strony z ilustracjami, które tego wymagają. CSS to strona wizualna, kiedy mowa o cieniach czy fontach, to jeszcze ujdzie, ale kiedy pojawia się temat nakładania warstw, to robi się już zgrzebnie. Autor ma tego świadomość, bo sam o tym pisze, ale mimo wszystko decyduje się na np. umieszczenie barwnego (oryginalnie) wykresu HSL, co zupełnie nie ma sensu przy druku w odcieniach szarości.

Co do ilustracji, autor podpisuje wszystkie wg wzorca „efekt zastosowania wzorca X”, a dopiero w tekście głównym daje właściwy opis ilustracji (tj. na której ilustracji został użyty jaki wzorzec). Co utrudnia korzystanie z ilustracji jako próbnika-referencji.

Tekst jest rozwlekły, sporo wtrąceń „zapewne ucieszysz się”, „nie bój się, zaraz wszystko wytłumaczę”, a kiedy dochodzi do głosu matematyka, to już więcej sumitowania się,...