Nabożeństwo 15 czwartków ku czci Św.Rity

Wydawnictwo: Rafael
religia
LubimyCzytać

Wszystkim, którym bliski jest kult św. Rity z Cascii proponujemy odprawienie nabożeństwa powstałego tuż po jej kanonizacji - 15 czwartków. Przypominają nam one o piętnastu latach, w czasie których ta święta nosiła na swoim czole stygmat ciernia. W modlitwie rozważane są najważniejsze wydarzenia z życia orędowniczki w sprawach trudnych - jej dzieciństwo, życie rodzinne, małżeństwo, macierzyństwo, wdowieństwo, czas życia zakonnego, stygmatyzacja... Z pobożnym odprawieniem tego nabożeństwa związany jest odpust zupełny i cząstkowy, który można ofiarować za siebie lub osobę zmarłą.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!