Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie

Okładka książki Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie
praca zbiorowa Wydawnictwo: Rebis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
870 str. 14 godz. 30 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Le livre noir de la condition des chrétiens dans le monde
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
870
Czas czytania
14 godz. 30 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378187356
Tłumacz:
Bogdan Baran, Monika Szewc-Osiecka, Joanna Górecka-Kalita
Tagi:
chrześcijaństwo prześladowania męczennicy
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
583
317

Na półkach: , ,

Czasem człowiek trafi na intrygująca książkę, która poruszy ciekawy temat. O nietolerancji religijnej słyszymy niemal na każdym kroku, ciągle jakaś mniejszość jest gnębiona lub odsuwana na margines. Najczęściej słyszymy o nienawiści do judaizmu, niechęci wobec islamu. Bardzo rzadko pojawiają się informacje na temat prześladowań wobec chrześcijan. Ta książka uzmysławia czytelnikowi, że takie rzeczy się zdarzają, i nie są to pojedyncze wypadki. O ile na kontynencie afrykańskim taka agresja jest czasem nagłaśniana, gdy Boka Haram po raz kolejny napadnie na jakąś szkołę lub kościół, o tyle w innych rejonach takie zachowania są bagatelizowane lub w ogóle pomijane. Dużo szumu zrobiło się wokół niedawnej wojny w Syrii, gdzie ofiarami padali w większości chrześcijanie właśnie. Artykuły z tej książki uzmysłowiły, jak dużo ta religia dała Azji Mniejszej. Jakoś tak wiadomości o wszystkich świętych z tamtych rejonów były gdzieś w głowie, ale nie uświadamiały tego, że niemal oni wszyscy pochodzili z dzisiejszej Turcji, Syrii, Libanu. Dlaczego więc ta religia jest tam najbardziej gnębiona? Seria artykułów i wywodów daje nam do zrozumienia, że przynależność do ruchów chrześcijańskich jest zła ze względu na to, że jest kojarzona z Zachodem, tym Zachodem, który narzuca swoją własną kulturę, pełną fast foodów, internetu, teoretycznej tolerancji i liberalizmu. Poznałem historię katolików i protestantów w Chinach, Korei, Ameryce Środkowej i Południowej. W każdym z tych rejonów przyczyny niechęci do otwartej religijności, takiej prawdziwej, nie "kościółkowej", są inne. Czasem stoi za nią strach przed innością, doktryna polityczna, pieniądz. Obraz jest ponury, gdyż najczęściej ofiarą padają ci najbiedniejsi, którzy często nie mają do się zwrócić po pomoc. Książka byłaby świetną lekturą, gdyby nie klasyczny problem prac zbiorowych. Obok świetnych artykułów, które przybliżą nam historię regionu, dostaniemy strasznie suche wywody, pełne naukowych zwrotów, które męczą przeciętnego czytelnika, a do takiego ta książka była przecież skierowana.

Czasem człowiek trafi na intrygująca książkę, która poruszy ciekawy temat. O nietolerancji religijnej słyszymy niemal na każdym kroku, ciągle jakaś mniejszość jest gnębiona lub odsuwana na margines. Najczęściej słyszymy o nienawiści do judaizmu, niechęci wobec islamu. Bardzo rzadko pojawiają się informacje na temat prześladowań wobec chrześcijan. Ta książka uzmysławia...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    44
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    8
  • Teraz czytam
    3
  • 2018
    1
  • Chrześcijaństwo
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Do kupienia
    1
  • Mam w domu📚
    1
  • Konserwatyzm
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie


Podobne książki

Przeczytaj także