Szable z polskiej przeszłości

Okładka książki Szable z polskiej przeszłości Włodzimierz Kwaśniewicz
Okładka książki Szable z polskiej przeszłości
Włodzimierz Kwaśniewicz Wydawnictwo: Bellona militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Bellona

Książka "Szable z polskiej przeszłości" autorstwa Włodzimierza Kwaśniewicza to prawdziwa perełka dla miłośników historii i broni białej. Kwaśniewicz, znany historyk, pisarz i biegły sądowy z dziedziny historii sztuki, przedstawia w swej książce historię szabli w Polsce - broni, która od wieków była nieodłącznym elementem polskiej tradycji rycerskiej.

Autor w sposób przystępny i interesujący opowiada o różnych typach szabel, ich konstrukcji, funkcji i znaczeniu w historii Polski. Zaczynając od szabli husarskiej, przez karabelę, szable kawaleryjskie, do szabel oficerskich i paradnych, Kwaśniewicz przedstawia bogatą historię polskiej broni białej.

Książka wyróżnia się przede wszystkim dokładnymi opisami poszczególnych szabel, ale również ciekawymi anegdotami i opowieściami związanymi z daną bronią. Autor przekazuje nie tylko informacje techniczne, ale także kulturowe i historyczne aspekty związane z szablą.

Włodzimierz Kwaśniewicz, będący znawcą broni i historii sztuki, świetnie poradził sobie z tematem swojej książki. Jego autorytet w tej dziedzinie nie podlega wątpliwości, co widać w każdej stronie książki. Kwaśniewicz posiada imponującą wiedzę na temat broni białej, a jego styl pisania sprawia, że nawet osoby, które wcześniej nie miały styczności z tematyką broni, zainteresują się historią polskiej szabli.

Autor w sposób...

Książka w postaci albumu z opisami szabli około 50 sławnych Polaków, w tym królów, dowódców wojskowych...

Pozycja na jeden wieczór, zainteresowanych białą bronią powinna zaciekawić.

Pozycja na jeden wieczór, zainteresowanych białą bronią powinna zaciekawić.

• Militaria
  • Biografie i wspomnienia
  • Książki
  • Albumy
  • Polska

Dodaj cytat z książki Szable z polskiej przeszłości