Leksykon dawnej broni palnej

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Druga część trójksięgu poświęconego dawnej broni i uzbrojeniu ochronnemu. Jest to podręcznik-przewodnik po dziejach dawnej broni palnej, strzeleckiej i artyleryjskiej, głównie z europejskiego kręgu kulturowego, zawierający opisy jej konstrukcji, ewolucję i typologię, a także odniesienia historyczne do epoki, w której była produkowana i używana. Książka adresowana jest do miłośników i kolekcjonerów dawnej broni, publicystów, naukowców i muzealników.

Adrian | 2012-08-13
Coanis | 2016-04-02