...Polska nie zginęła... my żyjemy

Wydawnictwo: Nobilis
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
Łukasz Kuć

Przeszłości, często trudnej i dzielącej Polaków nie zmienimy, możemy natomiast kształtować wspólną przyszłość. Zdarza się jednak, że rozpamiętywanie minionego, tego co kiedyś dzieliło, może utrudniać współdziałanie wybiegające w dzień jutrzejszy. Pamiętałem o tym odpowiadając na pytania red. Szymowskiego dotykających często tego, co Polaków dzieli. Jestem bowiem przekonany, że musimy odbudować wspólnotę Polaków, zjednoczyć siły, aby oddalić pojawiające się zagrożenia. Żeby w przyszłości „...Polska nie zginęła...”.

Wiele myślałem o dramacie Drugiej Niepodległej, o ludziach, którzy w niej żyli, którzy nią kierowali, bronili jej i dla niej ginęli. Czy znowu przed nami żyjącymi dziś rysuje się podobna dramatyczna perspektywa? Czy może wybuchnąć wojna, która, jak mówią już w Moskwie, zmiecie Polskę z powierzchni ziemi?

W obliczu zmian zachodzących w świecie, w Europie i wokół Polski powinniśmy:
- nie dopuścić do destabilizacji i rozkładu państwa polskiego;
- stworzyć zdolności obronne mocne nie tylko uzbrojeniem, ale także patriotyzmem;
- powołać odporną na zagrożenia z zewnątrz wspólnotę Europy Środkowej;
- bronić ładu międzynarodowego gwarantującego Polsce i jej sąsiadom suwerenny byt.

O tym jest ta książka.

Romuald Szeremietiew

źródło opisu: Wydawnictwo Nobilis, 2014

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Magnat | 2017-05-28
Przeczytana: 22 maja 2017

Oczekiwalem wiecej, dostalem niestety ksiäzke przecietnä - jak na Pana Romualda-slabo. Za to wywiady w necie miodzio