5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320543150
poezja
Avenity

Wybór i wstęp Tomasz Jodełka-Burzecki.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

m_ght97 | 2016-05-11
Na półkach: Poezja, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 maja 2016

Oczekiwałem od tego zbiorku poezji czegoś innego niż otrzymałem. Cóż, miałem nadzieję na wiersze o miłości, o uczuciach, o przesłaniu moralnym, oczekiwałem wierszy, które zmuszą mnie do refleksji. W wyborze przeważają różnej wartości literackiej rymowane piękną częstochowszczyzną o tematyce bogo-ojczyźnianej. Przez ten las przebijają się jednak perełki. Jest ich kilka.

Mam nadzieję, że spotkam bardziej trafne wybory wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny, jednak większość utworów z czasów I Wojny Światowej nie przypada mi do gustu z powodu oklepanego wzorca, mało odkrywczego charakteru. Szkoda. Nie przekreślam swojego zdania na temat poetki, na przykład liryki dotyczące Józefa Piłsudskiego nie były złe.