Islandia – czasem zielona wyspa

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Islandia, rower, podróże
Paweł

Książka Wojtka Ziemnickiego jest z kilku względów wyjątkowa. Po pierwsze, jest to pierwsza książka podróżnicza, jaka znalazła się w ofercie Fijorr Publishing; Po drugie, nie została ona wydana przez nasze wydawnictwo. Autor wydal ją własnym sumptem, korzystając z pomocy rodziny i przyjaciół. My włączyliśmy ją do naszej oferty niejako gościnnie. Chcemy tym samym pomóc autorowi w promocji tej...

Książka Wojtka Ziemnickiego jest z kilku względów wyjątkowa.

Po drugie, nie została ona wydana przez nasze wydawnictwo. Autor wydal ją własnym sumptem, korzystając z pomocy rodziny i przyjaciół. My włączyliśmy ją do naszej oferty niejako gościnnie. Chcemy tym samym pomóc autorowi w promocji tej interesującej, bogato ilustrowanej (kolor) i żywo napisanej pozycji;

Po trzecie, książka opowiada o niezwykłej przygodzie młodego człowieka (autor ma 35 lat) , który postanowił w końcu zrealizować młodzieńcze marzenie i przejechał na rowerze Islandię. Pokonał w czasie tej podróży dystans 1500 km po bezdrożach tej egzotycznej, czasami tylko zielonej wyspy, relacjonując swoje przygody i opisując kraj i ludzi, jakich na swojej drodze napotkał;

Po czwarte wreszcie, że autor pokonując taki szmat drogi, pokonał również siebie i swoje słabości. Wojtek od 10 lat choruje na stwardnienie rozsiane (SM). Pedałując po Islandii musiał walczyć z chorobą.

Z jednej strony, dochód ze sprzedaży tego tytułu przeznaczony zostanie na leczenie Wojtka. Jest to dług, jaki spłacamy dzielnemu człowiekowi, który niejednemu z nas. zdrowych uświadomi co znaczy upór, pasja i żądza sukcesu. Tym bardziej, że wymagało to od Wojtka niespotykanego wysiłku i samozaparcia.

źródło opisu: www.fijor.com

źródło okładki: www.fijor.com

a_Olasdottir | 2018-12-23

Tony szacunku za wyczyn: objechać Islandię z jej wielokilometrowymi pustkowiami i histeryczną aurą samotnie, na rowerze, z pełnym obciążeniem, za to nie w pełni sił - to zaiste dokonanie brawurowe, i piszę to bez cienia ironii. Wojtek Ziemnicki, który jest wielkim, silnym, odważnym człowiekiem, nie jest jednak (według mnie) wielkim, ani nawet niezłym pisarzem. Tekst jest bardzo monotonny, wypełniają go klisze językowe jakby żywcem wycięte z wypracowań gimnazjalistów, a poza heroicznym (naprawdę heroicznym!) mierzeniem się z dystansem, pogodą i własną słabością, nie ma w nim wiele. W zasadzie Islandię mogłaby zastąpić Australia i oprócz temperatury, niczego by to nie zmieniło. Szkoda, potencjał na ciekawą opowieść gdzieś się rozpłynął.

klucha | 2017-07-25

Daję siedem gwiazdek za wyczyn (wielkie brawo Panie Wojtku!! Islandia złamała już niejednego zdrowego byka) i za temat. Co do tekstu, nie byłoby źle, gdyby znalazło się w nim trochę mniej "żmudnego pedałowania" :)) Naprawdę lepiej by się czytało :)