837063334X
historia
Psychol000

Przedkładana książka stanowi jedną z pierwszych monografii poświęconych historii kobiet polskich w okresie przedrozbiorowym. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 1938 r. i do dzisiaj nie straciło nic na wartości. Pociąga nie tylko barwny opis przeszłości kobiet w Polsce, ale również wciąż żywa i piękna polszczyzna. Niniejsze wydanie uzupełniono posłowiem o autorce pióra Jadwigi Suchmiel, historyczki pracującej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, parającej się historią karier uniwersyteckich kobiet w XX w.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: merlin.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!