Święci (nie) święci. Epizody z życia świętych

Wydawnictwo: SCJ
9788375192766
religia
kubax84

Teresa od Dzieciątka Jezus stwierdziła: „Gdyby święci powrócili i podzielili się swoimi wrażeniami na temat tego, co o nich napisano, bylibyśmy mocno zaskoczeni... Na pewno przyznaliby często, że nie odnajdują się w szkicowanych na ich temat portretach”. Święty Wincenty Pallotti uzupełnia jej wypowiedź: „W biografiach świętych brakuje mi zawsze jednego rozdziału. Najdłuższego! Jest to rozdział o ich niedoskonałościach”. Książka ks. Zygmunta Podlejskiego Święci (nie)święci uzupełnia właśnie tę lukę, przedstawiając postaci świętych od tej drugiej strony – z uśmiechem, humorem, co wcale nie umniejsza ich wielkości. Przez to są oni nam bliscy, stają się ludźmi „z krwi i kości”.

źródło opisu: http://wydawnictwo.net.pl/139/SWIECI-NIE-SWIECI.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.net.pl/139/SWIECI-NIE-SWIECI.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!